Lale Desenli Yumurta Kılılfı Örmek

örgü yumurta kılıfı
örgü yumurta kılıfı

İşte bahar havasını kahvaltı masanıza taşımanız için bir fikir. Bu küçük ve sevimli, lale desenli yumurta kılıfları kesinlikle sizi iyi bir ruh haline sokacak. O standart plastik yumurta kılıflarından sıkıldıysanız bu örgü modeli ile oluşturacağınız örgü yumurta kılıfı kahvaltı masanızı oldukça renkli hale getirecek. İleri seviye bir zorlukta olan lale desenli yumurta kılıfı örgüsü yapımı için yaklaşık 1 saatin altında bir zaman harcamanız gerekecek. Kullanacağınız malzemeler ve yapılışı için detaylı anlatım aşağıda resimleri ile birlikte verilmiştir. Her ne kadar ileri zorlukta bir örgü de olsa vereceğimiz bilgilerle bunun da üstesinden geleceğinizi umuyorum.

Örgü Yumurta Kılıfı Malzemeleri

Örgü Yumurta Kılıfı Malzemeleri

  • 2.5 mm tığ
  • Pamuklu ip (krem rengi, pembe, gül rengi, yeşil)

Lale Desenli Yumurta Kılıfı Nasıl Örülür?

Lale Desenli Yumurta Kılıfı Nasıl Örülür

Krem rengi örgü ipiyle sihirli halka yaparak başlayın.

Tur 1: 2 zincir çekin (= 1 sık iğne) ve halkaya 7 sık iğne örün. Baştan ikinci zinciri kaydırarak halkayı birleştirin (= 8 ikili trabzan).

Tur 2: 2 zincir çekin (= 1 sık iğne) ve aynı ilmeğin içine 1 sık iğne örün. 2. sık iğneden sonrakilerin içine örün. Halkayı 2. zincirin içine yarım sık iğne örerek birleştirin (16 sık iğne). Şimdi yeşil örgü ipiyle çalışmaya başlayın.

Tur 3: 2 zincir çekin (= 1 sık iğne) *sonraki ilmeğin içine 2 ikili trabzan çekin, sonra 1 sık iğne örün*. İki * arasını tekrar edin. Halkayı 2. zincirin içine yarım sık iğne örerek birleştirin (24 sık iğne). Şimdi pembe örgü ipiyle çalışmaya başlayın.

Tur 4: 2 zincir çekin (= 1 sık iğne). Önce 1 sık iğne örün, sonra bir ilmeğin içine 2 sık iğne örün, *1 sık iğne, 1 sık iğne,* 2 sık iğne örün. İki * arasını tekrar edin. Halkayı 2. zincirin içine yarım sık iğne örerek birleştirin (32 sık iğne). Şimdi krem rengi örgü ipiyle çalışmaya başlayın.

Tur 5: Şimdi ters yönde örmeye başlıyorsunuz ki alt kenarın sağ tarafı içe baksın. Sadece dış ilmek halkalarının içine örün ki, kılıfın dış yüzünde küçük bir yükseklik olsun. 32 sık iğne örün. Birinci sık iğneden önce 2 zincir çekerek tekrar başlayın ve ikinci zincirin içine yarım sık iğne örerek bitirin.

Tur 6: 32 sık iğne örün.

Lale Desenli Yumurta Kılılfı

Tur 7: Her ilmeğin içine 1 ikili trabzan çekin, fakat bu turda 8 ve 20. sık iğneyi atlayın (yani toplam 30 ikili trabzan).

Tur 8-10: 30 sık iğne örün. Sonra yeşil örgü ipine geçin.

Tur 11: 4 zincir çekin (= 1 ikili trabzan ve 1 zincir) ve aynı halkaya 1 ikili trabzan çekin. İki ilmeği atlayarak *1 ikili trabzan, 1 zincir çekin, 2 ilmek atlayın*. İki * arasını tekrar edin. 3. zincirde 1 yarım sık iğne ile birleştirin. Gül rengi örgü ipiyle örmeye devam edin.

Tur 12: Bu turu bir önceki turun zinciriyle başlatın: *2. zincirin boşluğuna 4 ikili trabzan çekin. İki * arasını tekrar edin. İlk ikili trabzan grubunun tepesine yarım sık iğne örerek bitirin. Sonra, krem rengi örgü ipini kullanarak örmeye başlayın.

Tur 13: *Lalelerin arasına 2 ikili trabzan çekin ve her manşete 1 sık iğne örün*. İki * arasını tekrar edin.

Tur 14: Yumurta kılıfınızı bitirmek için bir tur piko kenar örün.

Tüm bu anlatımda yer alanları uyguladıktan sonra lale desenli yumurta kılıfı örgüsü kullanıma hazır hale gelecektir. Dilerseniz başka renk ipliklerle de örerek rengarenk örgü yumurta kılıfları oluşturabilirsiniz. Bu aynı zamanda kahvaltınızdaki monotonluğu gidermenizi de sağlayıp sizlere ayrı bir mutluluk verecektir. Bir sonraki örgü anlatımımda görüşmek dileği ile hanımlar.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı