Kuşburnu Yağının Faydaları

Kuşburnu Yağının Faydaları
Kuşburnu Yağının Faydaları

Kuşburnu yağı için söylenebilecek en güzel şey içinde bulunan antioksidanların yararlarını oluşturduğu şeklinde ifade edebiliriz. Her aromaterapi yağının kendine has özellikleri olduğu gibi kuşburnu yağının faydaları içinde bunu söylemek mümkündür.

Bu yağı bulmak konusunda sorun yaşayanlar birçok sağlık mağazasında rahatlıkla tedarik edebilir ve aynı zamanda online sipariş de verilebilir. Tamamen organik ve doğal olarak yetiştirilen uçucu yağlardan olan kuşburnu yağı, cilt bozukluklarına karşı en iyi çözümlerdendir. Cilt bakımı gibi istenen bakım önerilerinde de yer almaktadır.

Oluşturulma tekniklerine baktığımızda ise kuşburnu yağı, soğuk presleme yöntemiyle elde edilir. Kuşburnu yağı güçlü bir C vitamini deposudur. Faydaları arasında ve onu özel kılan şey ise cilt bakımlarında vazgeçilmez aracı olmasıdır. Birçok bakım yağı taşıyıcı yağlarla seyreltilmesi gerekirken kuşburnu yağında böyle bir duruma gerek kalmaz.

Kuşburnu yağı direkt olarak cilt üzerine uygulanabilir. Aynı zamanda yağlı hissi oluşturmaz cilt tarafından kolayca emilme özelliğine sahiptir. Kuşburnu yağı, yara izlerinden kurtulmada çok iyi bir yardımcıdır. Çatlakları önleme konusunda da çatlakların azalmasında oldukça etkilidir.

Sedef hastalığının yaralarına çok iyi gelmektedir. En çok da cilt bakımlarında doğal bir nemlendirici olarak kullanılması bu yağı değerli kılmaktadır. Cilt yaşlanmalarını önler ve kuşburnu yağı, ciltte yer alan kırışıklıkları yok ederek ince çizgilerin gelişimini sağlamada oldukça yararlıdır. Ciltte asla yapışkan hissi bırakmaz yüzde yer alan akne izlerinden kurtulma konusunda birebirdir. Suçiçeği yaralarından kurtulmada da son derece etkilidir. Son olarak kuşburnu yağı, güneşten kaynaklı cilt hasarlarını onarmak konusunda kesinlikle etkili bir çözümdür.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı