Ana sayfa Örgü Modelleri Kuşak Kabartmalı Örgü Örneği Yapımı

Kuşak Kabartmalı Örgü Örneği Yapımı

116
0
PAYLAŞ
kuşak kabartmalı örgü kapak
kuşak kabartmalı örgü kapak

Selamlar arkadaşlar sizlere yine çok güzel ve harika bir örgü örneğiyle merhaba demek istiyorum. Bu modelimizi rahatlıkla erkek kazanlarında ön bölüm olarak kullanabilirsiniz rahatlıkla. Bebek örgülerinde ağırlıklı olarak kullanılabilecek olan kabartmalı olan bu modeli seveceğinizi umuyorum. Sizlere sunduğum kuşak kabartma örgü örneğinin yapılışı oldukça basit ve kolay bir örgü olarak görünmektedir. Malzemeleri merak edenlere sadece şiş ve ip olarak iki malzememiz olduğunu belirtebilirim.

Zorlanmayacağınızı umduğum kuşak kabartmalı örgü modelimiz yapımı için öncelikle alt kısımdan başlıyoruz. İki ters iki düz şeklinde öncelikle lastiğini yapmalıyız. Sonrasında ise ön yüzde yer alan yine 2 ters ve 2 düz şekilde örmeye devam etmelisiniz. Devamında tekrar aynı şeklinde tersleri ters olarak, düz olanları da düz olarak örmeye devam ediniz. 2 ters şekilde ve ikinci düz ilmeği ise arkasından şişi geçirerek, ipi arka kısımdan almak kaydıyla şişe takıp iki ilmeği de düz örmelisiniz. Bitince düz örme sonrası kemselisiniz. İkinci ilmekle düz, 2 ters şekilde örmeyi sürdürmelisiniz. Bunlardan sonra ise yine 2 tane aradaki ters ilmeği örmeli sonrasında tekrar 6. Sırasında yer alan batıp devam etme kısmını tamamlamalısınız. Arka tarafında tekrardan 2 tane ters, 2 tane düz şekilde üç şiş olarak boşaltmaya devam ediniz. Bunları yaparken her defasında aynı şekilde ilerlemelisiniz. Sonrasında ise aynı işlemi yapın fakat kuşak yerlerini değiştirmelisiniz.

Bunların devamında ise daha sonraki sıralarda aynı türdeki işlemleri yapmalısınız fakat kuşak olan yerleri değiştirmelisiniz. 2 tane ters ve ikinci düzün arka kısmından girilmesi daha iyi olacaktır. İpi yine devamında uzatarak şişe takmalısınız ve ikisini birden örmeyi sürdürmelisiniz. Kenar kısımların ise düzgün durması adına ikinciyi batarak devam etmelisiniz. Bütün bu örgü işlemleri sonrasında tekrar 6. İlmeğin alt kısmından girerek aynı şekilde yukarıda yapıldığı gibi örme işlemlerini tamamlamış olacaksınız. Bu şekilde örgüyü bitirdiğinizde elinizde harika bir kabartmalı örgü olacaktır. Gayet kolay bir yapıma sahip olan bu kuşaklı tarzdaki örgü modelini hanımların seveceğini umuyorum. Yine yakın zamanda bu türde birden fazla örgü işi çalışmayı sizlere sunacağımı belirtmek isterim.

kuşak kabartmalı örgü örneği

kuşak kabartmalı örgü örneği yapımı

kuşak kabartmalı örgü

kuşak kabartmalı örgü modeli

kuşak kabartmalı örgü modeli resimli anlatım

kuşak kabartmalı örgü nasıl örülür

kuşak kabartmalı örgü örneği nasıl örülür

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here