Kuru Yemiş Kabuklarını Atmıyoruz

kuru yemiş kabukları geri dönüşüm
kuru yemiş kabukları geri dönüşüm

İnanılmaz geri dönüşüm projeleri ile dolu olan sitemize bu yazımızda bir yenisini daha ekliyoruz. Özellikleri itibari ile kendin yap projeleri evde bulunan ve atıl durumda olan nesnelerin yeniden değerlendirilmesini sağlar. Bu güzel örneklemelere kuru yemiş kabuklarından süs yapımı da sizlere yeni bir proje olarak bu yazımızda sunulacak. Evet, yanlış duymadınız kuru yemişlerin kabuklarından harika süs objeler yapacağız. Özellikle Antep fıstığı ile yapabileceğiniz bu harika süsleme kesinlikle sizlerin de çok hoşuna gidecek, zevkle ve başarılı bir şekilde yapabileceğiniz özel bir projedir. Bu harika projemiz sayesinde sizler de en farklı alanlar için en güzel ve renkli yaratımları yapabilirsiniz.

Gelelim kuru yemiş kabuklarından süs yapımı için kullanılacak malzemelere. Bu özel işlem için bize bolca Antep fıstığı kabuğu gerekecek. Bu kabukların düzenli ayıklanmış olması da önemli. Biraz silikon, biraz yağlı boya, bir parça yuvarlak karton ile harikalar yaratmaya hazır mısınız?

kuru yemiş kabuklarından süs
kuru yemiş kabuklarından süs

Gelelim kendin yap projesinin yapım aşamalarına. Öncelikle malzemelerimizi önümüze alalım, son bir kontrol yapalım. Akabinde kartonun üzerine kabuklarımızı aşağıda ki resimde görüldüğü gibi monte edip, yapıştırmaya başlayalım.

kuru yemiş kabukları ile süs
kuru yemiş kabukları ile süs

Bu işlemi mümkün oldukça muntazam yapmanız önemli. Görsel olarak farklı sonuçları almamak adına sizler de düzenli bir şekilde yapıştırma işlemini yapabilirsiniz. İşlemin bu aşaması oldukça keyifli ve bir aşamadan sonra kolay olacaktır.

Bu işlemin ardından görünüm aşağıda ki gibi olması gerekiyor. Bu şekilde işlemlerini yaptıktan sonra, bir diğer adıma geçeceğiz.

kuru yemiş kabukları ile süsleme
kuru yemiş kabukları ile süsleme

Gördüğünüz gibi kuru yemiş kabuklarınız inanılmaz bir görüntü elde edeceksiniz. Bu şekilde bile harika durduklarını düşünebilirsiniz. Ancak biraz renk ile bu harika görselleri boyadığınızda çok daha inanılmaz bir sonuç elde edeceğinize eminiz.

İşlemin son aşaması ince uçlu bir fırça ile yaptığınız ürünleri boyamanız olacaktır. Sonrasında ise aşağıda ki gibi harika kuru yemiş kabuklarından süs yapımı projesi sonlanmış olacak. Sizler de bu işlemi en kısa sürede yapabilirsiniz.

kuru yemiş kabukları geri dönüşüm
kuru yemiş kabukları geri dönüşüm

Farklı renklere boyadığınız ürünler tamamen kuruyana kadar kesinlikle dokunmamaya özen gösterin. Hatta işlem sonrasında boyalı parçaların üzerine vernik geçebilirseniz, ürünlerinizi ok daha uzun süre kalıcı bir şekilde kullanabilirsiniz. Şimdiden güzel günlerde kullanın diyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı