Kurdeleli Yazma Oyası Yapımı

kurdeleli yazma oyası işlemesi
kurdeleli yazma oyası işlemesi

Yazma oyaları çalışmalarının bir yenisi olan, kurdeleli yazma oyasıyla devam ediyoruz hanımlar. Son derece basit gelecek bu oya işlemesi, tam arzu ettiğiniz gibi yazma kenarı süslemesi olacaktır. Yazma kenarı işlemelerini seven hanımlar, bu güzel modeli işleyerek kız çocuklarının çeyizlerine de ekleyebilir. Kurdeleli yazma kenarıyla süslenecek yazmaların son derece güzel göründüklerini, bunu denemiş bir bayan olarak rahatlıkla söyleyebilirim. Yazma kenarı süslemesinin en güzel örneklerinden kurdeleli yazma kenarı, sizin için de iğne oyası süslemenizi kolayca tamamlamanızı sağlayacaktır.

Kurdeleli Yazma Oyası

Kurdeleli Yazma Oyası

Anlatımlı olarak sunduğumuz yazma oyası kenar işlemelerine, kurdeleli yazma işlemesini de ekleyerek devam ediyoruz. Genellikle yazma kenarı işleyen hanımlar, daha değişik ve ilk kez görmek isteyecekleri motifleri aramaktadır. Süsleme konusunda farklı gelecek kurdeleli yazma oyası işlemesi, hanımların kesinlikle ilk tercihi olacaktır. Tülbent ve yazma kenar süslemelerinde genellikle bayanlar, anlatımlı olan çalışmaların daha verimli olduğunu da belirtiyorlar. Bu çalışmalara olan rağbetten, başörtülü yani kapalı giyimi tercih eden bayanların sayısının gün geçtikçe arttığını anlayabiliyoruz. Evde yer alan bayanlar sıkıldıklarında, el işi olarak işleyecekleri bu süper çalışmaları rahatlıkla deneyebilir.

Kurdeleli Yazma Oyası Yap

Kurdeleli Yazma Oyası Yapılışı

Baktığınızda, el işiyle uğraşan hanımların sayısı hiç de az görünmüyor. Havlu kenarı, yazmalar ve tesbih oyaları türündeki birçok çalışmaya olan rağbet gün geçtikçe artmaktadır.  Bu tür çalışmaları yaparken hanımlar ağırlıklı olarak, iğne oyası motiflerini tercih etmektedir. Kurdeleli yazma oyasından çok güzel bir başörtüsü elde etmek için, siz de mutlaka iğne oyasını tercih etmelisiniz. Resimli anlatımla hareket ettiğinizde, son derece kolay gelecek kurdeleli iğne oyasını siz de denemelisiniz.

Yapılış resimlerinde kurdeleli oya için ilk etapta birinci ve ikinci resimdeki gibi işlemeye devam ediyoruz. Üçüncü resimden devam ederek, yazma kenarına süslemeyi işleyerek ilerliyoruz. Sonrasında ise dördüncü resimdeki gibi ilerleyerek, kenar süslemesinde yeşil motifi resimdekiyle birebir işlemeyi sürdürüyoruz. Son derece basit gelecek bu motifin, sizi hiç de zorlamayacağını görüyor olmalısınız. Devam ettiğimizde, resim altıdaki gibi işlememizi sürdüreceğiz. En son işlem olarak resim yedi ve sekizdeki işlem adımlarını uygulayarak oya süslememizi tamamlamış olacağız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı