Kurdeleli İncili Bileklik Yapımı

Kurdeleli İncili Bileklik
Kurdeleli İncili Bileklik

Selam sevgili hanımlar; bu yazımızda sizlere kendin yap çalışmalarımızdan olan kurdeleli incili bileklik yapılışını anlatacağız. Malzemeleri oldukça kolay ve kız çocuklarınızın son derece hoşuna gidecek özel bir bileklik tasarımı olacak diyebiliriz. Son günlerde kız çocuklarının artan bileklik ihtiyaçları ya da modayı yakından takip edip birbirinden gördükleri örneklemeler sayesinde, hanımların kendilerini kendin yap projelerinden bileklik örneklerine vermesi çok doğal. Kız çocuklarımız gerek okulda, gerek arkadaş çevresinde birbirinden özel bileklikleri birbirlerine örnekleyebiliyorlar. Birbirinden görüp ben de aynı tür bileklik takmak istiyorum anne, diyecek kız çocuklarımız için yapacağımız kurdeleli incili bileklik oldukça şık duracaktır.

Kurdeleli İncili Bileklik Malzemeleri

Kurdeleli incili bileklikte adında yer alan iki malzememiz olmazsa olmazımızdır diyerek, malzemelerin neler olduğundan hemen sizlere söz edelim. Değerli hanımlar; malzemeler arasında bileği saracak uzunluktan biraz fazla olacak şekilde kurdele, 16 ve ya 17 adet inci tanesi, iğne, makas ve çakmak gerekecektir. Zaten yapılış aşamalarını resimli olarak da sizlere sunacağımız bu projemiz, kesinlikle kolayınıza gelecektir. Çocuğunuz son derece güzel bir bileklik yapacak, onun da bayan arkadaşları gibi kolunda şık duracak bir bilekliğe sahip olmasını sağlamış olacaksınız.

Kurdeleli İncili Bileklik Yapılışı

Kurdeleli incili bileklik yapılışında ilk etapta resim 1’deki gibi 1 cm arayla iğnemizi takip inciyi kurdeleye geçireceğiz ve sıkıştıracağız. Resim 2 ve 3’deki gibi işlem sağlayınca kurdele ve inci birbirine kenetlenecek ve 1 santim arayla kurdele ve inciler, birbiri ardınca dizilmeye başlayacaktır. Dikkat ederseniz 1 santimlik bir ara verme işlemi sonrası iğneye inciyi takıp, olduğu noktaya sabitlemeye dikkat ediyoruz. Amaç bir santimli arayla bu 17 tane inciyi bileklikte şık duracak şekilde dizmek; sık durmalarını ve aralarında kurdele ile durmalarını sağlamak olacaktır.

Diğer işlem resimlerine bakınca, incilerin sık durduğunu fark edeceksiniz. Zaten incileri birer santim arayla yan yana dizince oldukça güzel bir bileklik görünümü oluşturacaktır. Resimlere bakarak ilerleyeceğiz ve en son hepsinin dizilmiş halini gösteren resmimize baktığımızda, incilerin bitim noktasını dikerek yapım işlemlerini sonlandırmış olacağız. Daha sonra ise fazlalık kesimlerini makas yardımıyla keseceğiz ve çakmakla kurdelenin uç kısımlarını yakacağız. Şimdiden herkese kolay gelsin diyerek farklı kendin yap projelerinde görüşmek dileğiyle diyoruz.

kurdeleli incili bileklik yapılışı
kurdeleli incili bileklik resimli anlatım
inci bileklik kendin yap
kurdele üzerine inci bileklik
inciden kurdeleli bileklik tasarımı
kurdele bantlı inci bileklik
kurdeleli inciden bileklik yapımı
inci bileklik resimli anlatım
kurdele üzerinde incili bileklik
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı