Kurdeleli Çilekli Lif Yapımı

Kurdeleli Çilekli Lif Modeli
Kurdeleli Çilekli Lif Modeli

Binlerce lif modeli bulabilirsiniz ama bu lif gerçekten çok hoşuma gitti. Daha fırından yeni çıkmış bu kurdeleli çilekli lif modeli yapımını paylaşacağım videodan izleyip sizler de yapabileceksiniz. Bana oldukça sevimli göründü ve görünür görünmez de sizler paylaşmadan edemedim. Daha önceki çilekli liflerden kesinlikle farklı ve oldukça da güzel bir model olduğunu belirtebilirim.

Çilek lifine bir göz attığımızda üçgenimsi bir yapıda tasarlandığını görüyoruz. Alt ve üst kısımlarının farklı ama birbirine uyumlu renklerde örülmesi de life ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Kese lifi olarak örülmüştür. Son olarak üst kısma yerleştirilen sevimli kurdele de çilekli lifi daha bir şirin göstermiştir.

Kurdeleli Çilekli Lif Yapımı
Kurdeleli Çilekli Lif Yapımı

Bu yeni çilekli lif modeline uç kısmından başlanmıştır. Başlangıç içinse 10 tane zincir çekilerek küçük bir yuva elde edilmiştir. Bu yuva içerisinde 1 tane dörtlü fıstık yapılıp sonraki sıralarda bu dörtlü fıstıklarda artırma yapılarak 16 sıra çalışılmıştır. Sonrasında beyaz renkli ip ile yola bu sefer eksiltme yapılarak devam edilmiştir.

Kurdele süslemeli çilekli lif gövdesi iki renkle tamamlandıktan sonra kurdelenin yapımına geçilmiştir. Kurdele üçlü fıtıklar ile örülmüştür. Yani yıldız tekniği kullanarak yapılmıştır. Kenarları da gövde rengindeki iple fıstıklarla süslenmiştir. Kurdele ortasındaki çiçek içinde tırabzanla yuvalar oluşturulmuş ve taç yaprakları dörtlü fıstıklarla bu yuvalara işlenmiştir. Biten kurdele gövde üzerine dikilerek kurdeleli çilekli lif örneği hazır hale getirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/hpKBXoFrtSU

Anlatımlı Çilekli Lif Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı