Kurdeleden Dekoratif Kelebek Yapımı

saten kurdeleden çiçek yapımı
saten kurdeleden çiçek yapımı

Dekorasyon ve süslemeler için ideal olan kurdeleler, farklı ebatları, renkleri ve kumaşları ile farklı süslemeler için idealdir. Özel ve etkili sonuçları her bakımdan alabileceğiniz kurdele kelebek yapımı bu projemizin konusu. Bu özel kendin yap projesi ile sizlerde farklı renklerde çok güzel kelebekler yaparak, harika sonuçları alabilirsiniz. Özellikle bebek odaları, perdeler ve duvarlar için ideal olan bu süslemeler, sizlerin de evlerinizde oldukça özel alanlar yaratmanıza yardımcı olacaktır. Harika sonuçları alacağınız bu özel modeller sayesinde sizler de oldukça eğlenceli zaman geçirecek, farklı ve dekoratif bir ürün elde edeceksiniz.

Bu özel süslememiz için gerekli olan malzemeler ise biraz kurdele, makas, orta boy boncuklar, cetvel ya da mezura, bir parça tel ve diğer yardımcı malzemelerdir. Bu çok şık ve etkili görünüme sahip olan kurdele kelebek yapımı oldukça da kolay bir projedir. Ancak çok fazla kullanım alanı olan bu özel süs için fazla bir emek harcamanıza gerek yoktur. Farklı ve özel bir görünüme sahip olan bu harika obje, evinizde birçok alanda sempatik bir enerji yaratacaktır.

kurdele kelebek yapımı

İnce enli bir kurdele bu işlem için yeterli olacaktır. En farklı sonuçları elde edeceğiniz bu harika süs kelebeği yaparken de kullanırken de çok seveceksiniz.

kurdeleden kelebek yapımı

Kolay ve basit olan kurdele kelebek yapımı detayları için resimleri incelemeniz yeterlidir. 5 er santimlik uzunluklarda kıvıracağınız kurdelenizi resimde görüldüğü şekilde iğne, iplik vasıtası ile orantılı bir şekilde toplamalısınız.

kurdele kelebek

Orta boy boncuklarınızı telinize geçirerek, kelebeğinizin önce antenlerini sonra gövdesini şekillendirmeniz gerekiyor. Bu şekilde ana hatları da bitirmiş oluyorsunuz.

kurdeleden kelebek nasıl yapılır
kurdeleden çiçek yapımı

Resimde görülen şekilde birleştirdiğimiz kurdelelere şekil verip, ardından boncuklarımızı monte ediyoruz.

saten kurdeleden çiçek yapımı

Ve işte harika masum ve çok güzel kelebekleriniz hazır. Bu özel süslemelerin altına mıknatıs ekleyerek, buzdolaplarınıza da magnet yapabilirsiniz. Ayrıca çengelli iğne ile harika birer perde süsü olacaklardır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı