Kurdele Süslemeli Fiyonklu Yelek Modeli

Kurdele Süslemeli Fiyonklu Yelek Modeli
Kurdele Süslemeli Fiyonklu Yelek Modeli

Hanımlar tarafından yapımı oldukça merak edilen bir bebek yeleği modeli yapımından bahsedeceğiz. Kurdeleli fiyonk örgü modelli bu bebek yeleği şu aralar oldukça moda. Görünümü oldukça şık ve aynı zamanda sade tasarımı var.

Bu fiyonklu yelek modeli 2 yumak Noka Elit Baby bebe yünü ve 3,5 numara misinalı şiş ile örülmüştür. Fiyonkları süslemek için de 1 cm eninde 4 farklı renkte saten şerit kurdele kullanılmıştır.

Anlatımı yapılan kurdele fiyonk bebek yeleği örneği 1 yaş bebekler içindir. Kız ve erkek bebekler için rahatlıkla kullanılabilir.

Kurdele Süslemeli Fiyonklu Yelek Modeli Arka Yüz
Kurdele Süslemeli Fiyonklu Yelek Modeli Arka Yüz

İki Şişle Fiyonklu Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Yeleğin yapımına yaka kısmından başlanmıştır. 1 yaş bebekler için 76 ilmekle başlanmış ve roba ayrımı 15+1+10+1+22+1+10+1+15 şeklinde yapılmıştır. 2 yaş bebekler için ise 86 ilmekle başlanmış ve roba ayrımı 17+2+12+2+23+2×12+2+17 şeklinde yapılmalıdır.

Robası çan ya da V şeklindeki bir tasarıma sahiptir. Bu yeleğin örülmesinde düz örgü ve horaşa tekniklerinden yararlanılmıştır.

Fiyonklu Yelek Modeli Yapımı
Fiyonklu Yelek Modeli Yapımı

Fiyonk şeklindeki örgü modelleri hem ön hem de arka beden için kola altına kadar çalışılmıştır.

Fiyonklar 8 sıra önden iplik atma yapılarak oluşturulmuştur. Ardından 8 sıra haroşa çalışıldıktan sonra ikinci fiyonga geçilmiştir. Sonraki sıralarda haroşaların altına fiyonk, fiyonkların altına haroşa gelecek şekilde kareli bir çalışma şekli uygulanmıştır.

Son olarak atılan iplikler üzerine saten kurdele sarılarak fiyonk şekli elde edilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/Vu_xHpKXR9M (Hamarat Bebek)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı