Oya Dantel Videoları

Kurdele Modeli İğne Oyası Yapımı

Kurdele Modeli İğne Oyası
Kurdele Modeli İğne Oyası

Kurdeleden iğne oyası yapılır mı demeyin. Evet herkesin bildiği kurdeleden de iğne oyası yapılabiliyormuş. Gayet de güzel sonuçlar alınabiliyormuş. Bunu bu yeni iğne oyası örneğinde açıkça göreceğiz.

Bu çalışma için 1 cm genişliğinde saten kurdeleye ihtiyaç duyulmuş. Yazma kenarından ayrı örülüp sonradan yazmaya eklemeli bir iğne oyası modelidir. Kurdele, çiçek motiflerinin göbeklerinin oluşturulmasında kullanılmış. Aralarda dağ motifleri olacak şekilde yazma kenarına eklenmiş.

Yeni Tasarım Kurdeleli İğne Oyası Yapımı

İşe kurdele ile başlanmış ve altta kalan sert tarafı iğne iplikle teyellenmiş. Sonra ip çekilip kurdele büzüştürülmüş ve bir çiçek şeklini alması sağlanmış. Sonra fazla kurdele kesilerek işin kurdele ile olan kısmı tamamlanmış. Ardından kurdelenin sert uç kenarlarına batılmış ve etrafı 3 sıra zürafa ile geçilmiş. Son sıra olan 4.sırada ise başka renkli oya ipine geçilmiş. Bu sırada da kara dişi iğne oyası tekniği uygulanarak kurdeleli iğne oyası motifi tamamlanmış.

Kurdeleli İğne Oyası Modeli
Kurdeleli İğne Oyası Modeli

Ardından ayrı yapılan bu kurdele göbekli motiflerin yazma kenarına eklenmesine geçilmiş. Zürafalar ile eklemesi yapılmış ve aralarına da pırpırlardan oluşan dağ motifleri serpiştirilmiş.

Anlatımlı Kurdeleli İğne Oyası Videosu

Motifleri kurdele ile tasarlanan bu müthiş iğne oyası örneğinin yapılışı detaylı olarak bir video ile anlatılmış. Anlatımı yapılan kurdeleli iğne oyası modelinin videosuna yazımın sonunda ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/-C-pP5ng5C4 (İĞNE OYASI YAPIM AŞAMASI VE VİDEOLARI)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı