Kurdele Lif Yapımı

Kurdele Lif Yapılışı
Kurdele Lif Yapılışı

Sizlere farklı lif modelleri paylaşmayı çok seviyorum. İnternette binlerce farklı tasarımlar var. Bunlardan biri de bu kurdele lif modeli sanırım. Çok beğendim ve sizlerin de haberinizin olmasını istedim. Özellikle kız çocuklarınız için örebileceğiniz güzel ve şirin bir lif örneğidir.

Yapılışı videosunda ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Gerçi çekim kalitesi biraz düşük ama ileride bu kanalın daha iyi paylaşımlarda bulanacağını düşünüyorum. Video başlangıcında tasarladığı kurdele lif modelleri için farklı alternatiflerin sunumu yapılmış. Her biri de birbirinden hoş ve harika çalışmalar. Bu modelle sade ve gösterişli lif modelleri çıkarılabileceği anlatılmak istenmiş.

Kurdele Lif Yapımı
Kurdele Lif Yapımı

Videosundaki örnek çalışma için siyah ve kırmızı renkte ip tercih edilmiştir. Bonbon Kristal marka ip ve 1,75 mm.’de tığ kullanılmıştır. Kurdele lif yapımına ilk olarak orta kısmının örülmesi ile başlanıyor.  Sonrasında kurdelenin iki kanadı sırası ile örülmektedir. En sonunda da kenar ve kulpları yapılmaktadır. Ardından lif üzerindeki süslemeler gerçekleştirilmiştir.

Başlarken belirli sayıda çok sıkı olmayacak şekilde zincir çekilmiştir. Ardından dörtlü fıstıklar şeklinde kurdele lif örneğinin kurulumuna geçilmiştir. Fıstıklar arasında zincir çekilmemiştir. Kurdelenin kanat kısımlarında fıstıklarda artırma yapılmıştır. Yine kulpların son iki sırasında da bir kez artırma yapıldığı görmekteyiz. Kenar süslemesi için de ikili fıstıklardan oluşan bir motif sırası geçilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/iyPk_17Bp3U

Anlatımlı Kurdele Lif Yapılışı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı