Kumaş Kullanarak Kasnak Çerçeve Yapımı

Kasnak Çerçeve Yapımı
Kasnak Çerçeve Yapımı

Hayatta bazen farklı çalışmalara yer vermek gerek diye düşünüyorum. Bu yönde bazı çalışmaları denediğimde büyük keyif aldığımı gizleyemem. İşte o tür çalışmalardan biri olan kolay kasnak çerçeve yapımı da benim için orjinal harika bir çalışma. Kumaş kullanarak kasnak çerçeve yapımı hakkında size bu yazımda detaylı bilgiler vererek sizinde bu tür güzel bir çalışma oluşturmanızı istedim. Farklı türde kasnaklardan farklı büyüklükte ahşap kasnaklardan çerçeve oluşturmak duvarınızda bu çalışmaya yer vermek kesinlikle büyük bir keyif olacaktır. Bu çalışma için evinizde yer alan artık kumaşları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazen bu çalışmayı yapıp tanışlarınıza ya da sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Kumaşları yani evde atmak üzere olduğunu bazı kumaşları kolayca değerlendirme yolu olan bu çalışma kesinlikle keyifli geçecektir.

Yapılışı için gerekli malzemeler:

  • Kumaşlar (renkli türde kumaşlar)
  • Tutkal
  • Makas
  • Ahşaptan kasnak

Bu kolay çalışmanın yapılışı:

Öncelikle kumaşı elimize alıp bir güzel ütülemeliyiz. Ütüleme işlemi sonrasında ise kasnağın vidasını sökerek kumaşı gerdirip kasnağın içerisine yerleştirmeliyiz. Daha sonra isse kasnağın vidasını iyice sıkıştırmalıyız. Bu işlemler sonrasında ise makas yardımıyla kasnağın dışında iki santim artacak şekilde kumaşımızı kesmeliyiz.  Sıra geldi tutkal sürme işlemine. Bu işlem için ise kasnağın içine ve üstüne tutkalımızı iyice sürmeliyiz. Sonrasında kumaşı katlayarak kasnağa yapışmasına yardımcı olmalıyız. Son işlemde ise kumaşı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Ayrıca kumaşın üzerine nakış yapabilirsiniz. Farklı türde kumaşları da yine ana kumaşın üzerine yapıştırarak resim oluşturabilirsiniz rahatlıkla.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı