Kum Boncuklu ve Kalpli Tığ Oyası Yapımı

Kalpli Tığ Oyası Yapımı
Kalpli Tığ Oyası Yapımı

Kalp şeklinde serum halka ve kum boncuklarla yapılan kalpli tığ oya modeli en beğendiğiniz yazma kenarlarından biri olacak. Videolu anlatımından yararlanarak yapacağınız bu yeni tığ oyasında serum halka ile çok kolay bir şekilde kalpli oya yapmayı öğreneceksiniz.

Yapımı için kalp şeklinde serum halkalara, kum boncuklara, 22 numara tığa ve polyester oya ipliklerine ihtiyaç duyacaksınız.

Kum Boncuklu Kalpli Tığ Oyası Modeli
Kum Boncuklu Kalpli Tığ Oyası Modeli

Öncelikle yazmanın tığ batısı hazırlanarak işe başlanmıştır. Kalpli tığ oyası ikinci sırasında ise aralarında bir zincir olacak şekilde iki örümcek çekilerek tığ batısından 4. kutucuğa kapatılmıştır. Üçüncü sıraya örümceklerin ortasına ip tutturulması ile başlanmıştır. Bir örümcek çekilip kalpli serum halkanın içerisine sık iğnelerle dolgu yapılmıştır. Bitiminde bir örümcek daha çekilip devamındaki ikili örümceğin tepesine kapatılmıştır. Tekrar örümcek çekilip örümceğin üzerine 3 tane kum boncuk atılmıştır. Dibine 1 zincir çekilmiş ve tekrar örümcek çekilerek devamında gelen ikili örümceğin tepesine kapatılmıştır. Tüm sıra aynı işlemlerin tekrarından oluşturulmuştur.

Kalpli ve kum boncuklu tığ oyası bu kadar kolay bir şekilde yapılmıştır. Bu yapım zorluğu ile yapılışı kolay tığ oyaları sınıfına dahil edilebilirsiniz. Böylelikle kolay ama çok güzel bir yeni tığ oyası daha öğrenmiş oldunuz. Aşağıdaki videosundan yapılışının detaylarını daha iyi öğrenebilirsiniz.

Kum Boncukla ve Kalpli Serum Halka İle Kalpli Tığ Oyası Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı