Kum Boncuklu Mevlit Namaz Örtüsü Oya Örneği

Kum Boncuklu Mevlit Namaz Örtüsü Oyası
Kum Boncuklu Mevlit Namaz Örtüsü Oyası

Çok kolay bir yapımı olan 3 sıradan oluşan yeni kum boncuklu oya modeli ile namaz ve mevlit örtülerinizi renklendirin.

Sıralı kum boncuklu oya örneği tığ işlerine yeni başlayanların bile yapabileceği kolaylıktadır. Tek renk oya ipi ile tığ batısı üzeri 3 sırada tamamlanmaktadır. Tırabzan ve zincir çekmeyi bilmek yeterlidir.

Namaz Mevlit Örtüsü Kum Boncuk Oya Modeli Yapımı

Kum boncuklar önceden ipe dizilir. Tığ batısı yapıldıktan sonra ip tığ batısına sabitlenir ve ilk sıranın yapımına geçilir. Bir tırabzan yapılır. 3 adet zincir çekilir ve üzerine 4 adet kum boncuğu atılır. Kum boncukları kapatılır. 3 adet zincir çekilir ve kum boncuklarının ortasından girilir. Arasından 1 boncuk alınır ve 3 adet zincir kapatılır. Bu işlem diğer iki boncuk için de yapılarak ilk sıra bu şekilde yapılır.

Mevlit Namaz Örtüsü Kum Boncuklu Oya Örneği
Mevlit Namaz Örtüsü Kum Boncuklu Oya Örneği

İkinci sıraya üç boncuğun ortasındaki boncuğun tepesindeki zincire batarak başlanır. Bundan sonra yapılan işlem 1 sıradaki gibidir. Üçüncü sıraya da ikinci sıradaki gibi başlanarak kum boncuk namaz örtüsü kenar oyası tamamlanmış olur.

Yeni Kum Boncuk Mevlit Namaz Örtüsü Oyası Videolu Anlatımı

Kum boncukları ile yapılan bu namaz örtüsü kenarı için videolu bir anlatım mevcuttur. Video aşağıdaki gibidir. Yazma oyasının nasıl yapıldığı ayrıntılı bir şekilde sesli olarak aktarılmıştır. Yapacak olanlara kolaylıklar dilerim.

Kaynak: https://youtu.be/K2T6JDVZ2oQ (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı