Kum Boncuklu Kolay Zincir Oyası Yapımı

Kum Boncuklu Kolay Zincir Oyası
Kum Boncuklu Kolay Zincir Oyası

Hem yapım zorluğu açısından hem de vakit almayan oyalar olduğundan kolay tığ oya modelleri kimi hanımlar tarafından daha çok tercih edilebiliyor. Özellikle de tığ oyasına yeni başladıysanız bu tip kolay tığ oyaları başlangıç için iyi bir seçim olabiliyor. Bu yüzden daha önceden hiç oya yapmamış olanların bile kolaylıkla yapabileceği kum boncuklu zincir oyası yapım videosunu sizlere sunuyorum. Bu konuda örnek sıkıntısı çekenlerin umarım imdadına yetişecektir.

Yapımı kolay tığ oyası zincir çekmeyi bilen herkes tarafından yapılabilir. Bu oyada zincirlerle oluşturacağınız köprüleri her sırada dönerek örerek sonuca ulaşacaksınız. Kum boncuklar oyanın üst kısmında eklenmiştir. Boncuklar üzerine de pimpirik ile süslemeler yapılmıştır.

Kum Boncuklu Kolay Zincir Oyası Yapımı
Kum Boncuklu Kolay Zincir Oyası Yapımı

Kum Boncuklu Kolay Zincir Oyası Nasıl Yapılır?

İpimizi tığ batısına sabitliyoruz ve 8 zincir çekip bir tığ batısı atlayarak ikinciye kapatıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi bu kolay tığ oyası için tekrarlıyoruz. Sonra dönüp ikinci sırada öreceğimiz sekiz zincirleri bir alt sıradaki zincirlerin ortasına kapatıp ilerliyoruz. Üçüncü sırada ilk 8 zinciri yapıp kapattıktan sonra bu sefer 4 zincir çekip 4 adet kum boncuk alıyoruz. Boncukları 4 zincirin üzerine kapattıktan sonra tekrar 4 zincir çekiyoruz ve devamındaki yuvaya kapatıyoruz. Tekrar 8 zincir çekip devamındaki yuvaya kapatıp 4 zincir, 4 boncuk ve 4 zincir işlemini sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz.

Dördüncü sırada kolay tığ oya modelinin üstte yer alan pimpiriklerini yapıyoruz. 4 zincir çekip dört boncuğun ortasına sabitliyoruz. 4 kez 5 zincir çekip boncukların ortasına kapatarak 4 adet pimpirik yapıyoruz. Tekrar 4 zincir çekip devamındaki boncukların ortasına kapatarak sıra sonuna kadar pimpirikleri bu şekilde örüyoruz.

Kolay Kum Boncuklu Zincir Oyası Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı