Kum Boncukla Sandık Dolduran Oyası

Kum Boncukla Sandık Dolduran Oyası
Kum Boncukla Sandık Dolduran Oyası

Boncuklu oya modelleri oyayı en şık gösteren malzemelerden biridir. O yüzden kenar oyalarında da sıklıkla tercih edilirler. Eğer sizler de tercihinizi bu yönde kullanıyorsanız kum boncuklarla yapılan sandık dolduran oyasını çok beğeneceksiniz.

Boncuklu oya örneği 12’li dallar halinde satılan en küçük boy mavi rengindeki cam boncuklardır. Tuhafiyecinizden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Boncuklu ve kum boncuklu oya modelleri biraz karmaşık olduğu için de yapımına sıfırdan başlanmıştır.

Cam Boncukla Sandık Dolduran Oyası
Cam Boncukla Sandık Dolduran Oyası

Bir tığ işi oya modeli olan bu kolay oya için önceden boncuklar ipe dizilir ve oyayı işlemeye öyle başlanır. En baştan bir miktar zincir çekilir ve üzerine 3 tane boncuk düğümlenir. Ardın da çekilen zincirin üzerine 7 sık iğne yapılır. Bu şekilde düğümlendikten sonra boncukların açılmaması için 1 zincir çekilir.

Zincirden sonra 7 tane daha zincir çekilir ve dönülerek 3 boncuğun boşluğuna kapatılır. Tekrar 3 kum boncuk atılarak düze dönülüp 7 zincirin üzerine 7 sık iğne çalışılır. Mavi cam boncuklu sandık solduran oyası bu adımların tekrarı sonucunda yapılır.

Kaynak: https://youtu.be/327GjxqVPQ8 (Oya Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı