Kulaklıklı Kapüşon Hırka Yapımı

Kulaklıklı Kapüşon Hırka Modeli
Kulaklıklı Kapüşon Hırka Modeli

Hem kız bebekler hem de erkek bebekler için kullanabileceğiniz kulaklıklı kapüşon hırka yapımında bahsedeceğiz. Bu bere, patik ve kapüşonlu hırkadan oluşan bir bebek örgü takımıdır. Hatırlarsanız daha önceden beresinin nasıl örüleceğinden kulaklıklı bere modeli yazımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda da kapüşonlu hırkanın yapılışını sizlere sunacağız.

Ağırlıklı olarak haroşa örgü örülerek bu hırka tamamlanmıştır. Sadece kol uçları ve cep üst kısmında birkaç sıra lastik çalışılmıştır. O yüzden kolay bir hırka modelidir. Örgüye yeni başlayanlar bile örülebilir. Kapüşonlu hırkayı kulaksız olarak da kullanabilirsiniz. Kulaklık yerine tepesine bir ponpon dikerek de farklı sonuçlar alabilirsiniz. Bununla ilgili batik bir çalışma olan kız çocuklar için kapüşonlu örgü hırka yapımı yazımıza bakabilirsiniz.

Kulaklıklı Kapüşon Hırka Nasıl Örülmüştür?

Yapımına 78 ilmekle başlanmıştır. Ön bedenler için 14 ilmek, kol çalışmaları için 9 ilmek ve arka beden için 20 ilmek olarak roba ayrımları yapılmıştır. Ajur çalışmaları için gizli artırma uygulanmıştır. Ayrıca gizli artırmaların arasında 3 ilmek haroşa da çalışılmıştır.

Kulaklıklı Kapüşon Hırka Örneği
Kulaklıklı Kapüşon Hırka Örneği

Önce roba kısmı örülmüş ve sonra kollar tamamlanmıştır. Her iki kol örüldükten sonra kol altından hırkanın beden çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu modelde bebeğin rahat hareket edebilmesi için 3 tane ilik çalışması yapılmıştır.

Beden çalışması bitirildikten sonra kapüşon çalışmasına başlanmıştır. Yakadan ilmek alarak kapüşon çok kolay bir şekilde örülmüştür. Örüldükten sonra da kapüşon üstünde yer alacak olan kulaklıklar yapılıp iğne yardımı ile kapüşona dikilmiştir.

Son olarak küçük bir cep örülmüş ve o da iğne yardımı ile ön beden üzerinde uygun bir yere dikilmiştir.

Yukarıda anlatımını özetlediğimiz kulaklıklı kapüşon hırka modeli aşağıdaki iki ayrı videoda detaylı bir şekilde gösterilmiştir. Videoları izleyip bu güzel modeli sizler de kolaylıkla örebilirsiniz.

Kapüşonlu Kulaklı Hırka 1. Bölüm

Kaynak: https://youtu.be/CY5Z2-lrB5Y (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Kapüşonlu Kulaklı Hırka 2.Bölüm

Kaynak: https://youtu.be/3nbkY4nFbx8 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı