Küçük Spor Örgü Çanta Yapımı

Spor Örgü Çanta Modeli
Spor Örgü Çanta Modeli

Daha önceki konularımda da belirttiğim gibi bu yaza örgü çanta modelleri damga vurmaya devam ediyor. Bu konumda da yeni bir model olan küçük askılı spor örgü çanta örneğinin yapılışını inceleyeceğiz.

Bu spor çanta Fibra Natura Cottonwood 100% organik koton iplerle örülmüş. İki renk kullanılmış. Tığ numarası da 2,5’tur. Kolay kurulabilen bir örgü modeline sahiptir. Çanta deseni iki sıra ve bu sıraların tekrarı sonucunda ortaya çıkmıştır. Zincir ve ikili tırabzan çekmeyi biliyorsanız bu çantanın üstünden kolaylıkla gelebileceksiniz.

Tığ İşi Spor Askılı Örgü Çanta Nasıl Örülür?

Resimde görülen askılı spor çantanın yapımına 45 zincir çekerek başlanmış. Üzerine de ikili tırabzanlar çalışılmış. Çanta taban kısmı biraz dar örülmüş ve üste çıkıldıkça biraz genişlemiş. Sonra eşit miktarda tırabzan sayısı ile genişliği sabitlenmiş. Yani alt taraftaki genişleme için tırabzanlarda birkaç sıra artırma yapılmış.

Spor Örgü Çanta Yapımı
Spor Örgü Çanta Yapımı

İlk sıra komple ikili tırabzanlarla geçildikten sonra ikinci sırada diğer renk iple sürekli üç tırabzan atlayarak 3 zincir çekilmiş. Böylelikle sonraki sıranın tırabzanları için bir zemin oluşturulmuş. Spor örgü çanta modelinin örneğinin kurulumu da bu iki sıranın tekrarı sonucunda meydana gelmiş.

Çanta gövdesi yukarıda anlatıldığı şekilde 2 parça halinde örülmüş ve parçalar birbiri üstüne konularak sık iğneyle birbirlerine eklenmiş. Ağzı açık kalacak şekilde iki parça birbirine eklendikten sonra çanta için 4 kat ipten zincir çekerek ince bir sap örülmüş.

Anlatımlı Spor Örgü Çanta Videosu

Eğer siz de buna benzer küçük spor bir örgü çanta yapıp yazın kullanmak istiyorsanız aşağıdaki yapım videosundan da yararlanabilirsiniz. İstediğiniz renk ya da renkler de örüp ister kendiniz kullanabilir isterseniz de bir arkadaşınıza hediye hazırlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/M2zWOJYM3fg (Sevil Örgü)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı