Küçük Püsküllü Bileklik Yapımı

püsküllü bileklik yapımı
püsküllü bileklik yapımı

Ev hobileri ile uğraşmaktan zevk alanlar için harika projeler paylaşmaya devam. Kendin yap projelerimiz bu seferde harika bir küçük püsküllü bileklik yapımı ile devam ediyor.  Dışardan kolaylıkla satın alabileceğimiz malzemelerle kendi bileziğimizi kendimiz de pekala evimizde yapabiliriz. Malzemelerini bulmak bir o kadar kolay bu püsküllü bileziğin yapımı da bir o kadar basit. Bilekliği bitirip bileğinize taktığınızda emin kolunuzdan hiç çıkarmayacaksınız.

İlk etapta bileklik yapımında kullanacağımız malzemelere bir göz atalım. DMC muline iplik, makas, pense ya da kargaburun, metal zincir, kıskaçlar. Bu projemizde muline iplik kullanmamızın nedeni çok katlı bir yapıda olması ve püslük oluşturmaya elverişli olmasındandır. Evet şimdi de evde küçük püsküllü bileklik nasıl yapılır kısaca anlatalım. Muline ipliklerimizi resimde görüldüğü gibi makasımızla küçük ebatlarda kesiyoruz. Beyaz kıskaçlarımızı kestiğimiz püsküllerimize kargaburun ile tutturuyoruz. Sonra metal halkalarımızı bu kıskaçların deliğinden geçirerek zincirimize takılacak konuma getiriyoruz. Püsküllerimizi zincirimize eşit aralıklarla takıyoruz. Zincirimizi kapatmak için çengelimizi ve halkamızı da taktıktan sonra bilekliğimizi tamamlamış oluyoruz.

Bu yazımda siz hanımlara evde basit bileklik yapımı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Siz de hem resimlere ve hem de benim anlatımlarıma bakarak bu minik püsküllü bilekliği zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyorum. Bir sonraki kendin yap bileklik paylaşımlarımda görüşmek dileğiyle.

küçük püsküllü bilezik
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı