Küçük Kalpler Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Küçük Kalpler Yuvarlak Lif Modeli
Küçük Kalpler Yuvarlak Lif Modeli

Kalpli lifler bu aralara çok moda. Sürekli yeni modeller geliyor. Biz de lif örmek isteyecekler için küçük kalpler lif modeli ve anlatımının paylaşımını yapmayı uygun gördük. Sizin de beğenip öreceğinizi düşünüyoruz. Kırmızı ve beyazın birlikte kullanımı ile tasarlanan bu kalpli yuvarlak lif modeli kesinlikle örmeye değer.

Lif Perisi youtube kanalının sahibi Arzu Hanım’ın kendi asarımı olan bu lif modelini bizlere kazandırdığı için önceden teşekkür ediyoruz. Bu yeni kalpli lif modeli minik kalpler lif modeli tasarımını az da olsa andırmaktadır. Ancak bu model onun gibi bir yapılışa sahip değildir. Kalpler ayrı ayrı örülüp orta kısma sonradan eklenmektedir.

Yuvarlak Küçük Kalpler Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Önce ortasındaki puf çiçeğin yapımı ile yeni kalpli lif örneğinin yapımına başlanmıştır. Sonra çiçeğin arkasına yuva yapılmış ve üzerine beyaz iple devam edilmiştir. Beyaz iple her sırada artırma yapılarak yıldız lif tekniği ile fıstıklar oluşturulmuş ve bir daire şeklinde lif genişletilmiştir. Örülmesine tepede 4 fıstık olasıya kadar devam edilmiş ve ortaya dilimli bir görüntü çıkartılmıştır.

Küçük Kalpler Yuvarlak Lif Örneği
Küçük Kalpler Yuvarlak Lif Örneği

Ardından kırmızı lif ipine geçilmiş ve beyazla örülen dairenin kenarı ve dilimlerinin araları tekli fıstıkla geçilmiştir. Son olarak ortadaki çiçeğin tomurcuğu yapılarak yapraklarının ortasına eklenmiştir.

Yine kırmızı iple bu dairenin etrafını süsleyecek olan kalplerin tek tek yapımına geçilmiştir. Kalpler yapılırken yine yıldız lif tekniğinden yararlanılmıştır. Toplamda 6 tane kalp şekli örülmüştür.

Son olarak beyaz iple her bir kalbin kenar oyası yapılırken aynı zamanda yuvarlak lif zeminine eklemesi yapılmıştır. Sonuç ortaya çok şeker bir küçük kalpler lif modeli çıkartılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/W6kyYTy7aKE (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı