Küçük Havlu Kenarı İğne Oyası Yapımı

Küçük Havlu Kenarı İğne Oyası Yapılışı
Küçük Havlu Kenarı İğne Oyası Yapılışı

Sizler için sunduğum yeni iğne oyaları paylaşımlarına kaldığım yerden devam ediyorum. Küçük havlular için kullanabileceğiniz harika bir kenar oyası örneği yapılışı hakkında bilgiler sunacağım. Özellikle mutfak havlularınıza çok yakışacak. Hem kullanılan renkler hem de motifin güzelliği havlularınıza renk katacak. Tabi büyüklüğünden dolayı namaz tülbent kenarlarında da kullanabilirsiniz.

Sitemde küçük havlu kenarı tığ örnekleri ile ilgili daha fazla kaynak bulabilirsiniz. Sitenin arama çubuğuna havlu kenarı örnekleri yazmanız yeterlidir.

Küçük Havlu Kenarı İğne Oyası Yapılışı               

Oya modelinde kullanılan 2 renk gerçekten çok güzel bir seçim olmuş. Bu güzel küçük havlu kenarı iğne oyası modeli, bir dağ ve dağın her iki yanına konumlandırılmış iki çiçekten oluşmuş. Gerçekten sade ama bir o kadar da gösterişli bir kenar oyası olarak karşımıza çıkmış.

Bir iğne oyası örneği olan küçük mutfak havlusu kenarına bir sıra zürafa yapılarak başlanmıştır. Devamında tığ batısı üzerine dağ motifleri işlenmiştir. Dağ motifleri 11 adet zürafa ile başlanmış olup her sırada 1 adet zürafa eksiltme sureti ile şekillendirilmiştir. Etraflarına ip değişimi yapılarak 1 sıra zürafadan kontür yapılmıştır. Aynı renk ip ile devam edip dağın sol ve sağ yanları ortalanarak dokuzar adet orta boy zürafadan kontür örülmüştür. Tekrar ip değişimi yapıp kirpiklerin üzerine 1 sıra zürafa ve devamında her zürafanın içine birer tane kelebek kanadı yapılmıştır. Sonucunda bu küçük havlu kenarı iğne oyası oluşmuştur.

Havlu Kenarı Videolu Anlatım:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı