Küçük Evleri Büyük Göstermenin Yolları

küçük evleri büyük gösterme
küçük evleri büyük gösterme

Şehir hayatında merkezi yerlerde oturmayı seçmiş hemen herkes dar ve küçük evlerde oturmak zorunda kalmaktadır. Eviniz ister şehrin göbeğinde sıcak ve sevimli bir ev olsun, isterse şehrin dışında bir yer de bulunsun, küçükse ve içinizi ferahlatacak geniş bir eve çıkma şansınız şu anda yoksa alacağınız bazı önlemlerle evinizi daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

Evinizi büyük göstermek istiyorsanız eğer, işe duvarlardan başlamanız gerekmektedir. Duvar renkleriniz eğer koyu renkse bu evinizi küçük göstereceğinden, duvarlarınızı açık mavi, açık yeşil veya krem gibi tonlara boyadığınızda evinizi hem daha büyük gösterecek hem de sıcak yaz günlerinde evinizde serin bir atmosfer yaratacaksınız. Boyama işleminize tavanı da katar ve tavanınızı duvarla aynı renge boyarsanız eğer, tavan daha yüksekte gözükecektir. Özellikle alçak tavanlı evler için bu ideal bir çözümdür.

Duvarlarımızı istediğimiz gibi boyadıktan sonra, halı kullanımımıza bir göz atmamız gerekiyor. Tüm zemini kaplayan ve dikine çizgilere sahip halıları tercih etmeniz evinizi geniş göstermesi açısından oldukça önemlidir. Aydınlatma seçenekleri de evinizi büyük göstermede yardım alabileceğiniz araçlardan bir tanesidir. Eviniz ne denli aydınlık olursa, o kadar büyük ve ferah görünecektir. Eğer tadilat yapabilirseniz pencerelerinizi mümkün olduğu kadar genişletmenizde fayda vardır. Perde kullanımı da evi küçük gösteren bir uygulamadır. Bunun yerine kullanacağınız storlar daha fazla işinize yarayacaktır. Tepe aydınlatmalarını ve bol ışıklı bir sistemi evinize kurmanızda geniş görünmesi yolunda evinize katkı sağlayacaktır.

Mobilya seçeneklerine bir göz atmamız gerekirse, açık renk ve zeminden yukarda koltukları seçmeniz önemlidir. Koltuklarda tek renkli seçenekler evi daha geniş göstermektedir. Aksesuar seçeneklerini aza indirgemeniz ve mutlaka ayna kullanmanız geniş görünüm için diğer bir önemli etmendir. Oval veya boyuna ayna tercihleri tavanınızı yüksek gösterir. Yatay ve enine aynalarsa odanızı daha geniş göstermesi açısından faydalıdır. Dolap kullanmak yerine duvarlara monte edeceğiniz raflar da hem yer açacak hem de evinizi geniş gösterecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı