Ana sayfa Örgü Örgü Videoları Küçük Deniz Kabukları Örgü Örneği Anlatımı

Küçük Deniz Kabukları Örgü Örneği Anlatımı

8
0
PAYLAŞ
Küçük deniz kabukları örgü örneği
Küçük deniz kabukları örgü örneği

Yeni örgü örneklerini paylaşmaya bugün de devam ediyorum. Beğeneceğinize oldukça emin olduğum küçük deniz kabukları örgü örneği yapımını sizlere anlatmaya çalışacağım. Modelin isminden de anlaşılacağı üzere örgü örneği küçük deniz kabuklarının bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Bu deseni isterseniz Afgan örgü işlerinizde isterseniz de kazak ve şallarınızda vurgulama amaçlı kullanabilirsiniz.

Video anlatımını da paylaşacağım küçük deniz kabukları örgü modeli kolay sayılabilecek yapım zorluğuna sahiptir. Örnek 4 sıradan oluşmaktadır. Yapımında Baby Wool marka yün ile Montana Mountain markasının Bocote modeli şişler kullanılmıştır. Ters örgü, düz örgü, şişe ip sarma, 3 ilmeği birlikte ters örme kullanacağımız örgü teknikleridir.

Başka deniz kabuklu örnekleri merak ediyorsanız büyük deniz kabuklu örgü modeli anlatımımı da inceleyebilirsiniz.

Küçük Deniz Kabukları Örgü Örneği Nasıl Yapılır?

Deniz kabukları örgü deseni başlangıcı için 7 +2 ilmek örüyoruz. Siz modeli genişletmek için 7 ve katları olacak şekilde planlama yapmalısınız. İlave 2 ilmek kenar ilmeklerimizi oluşturmaktadır. Örneğimizin 4 sıradan oluştuğunu söylemiştik. Şimdi gelin, bu 4 sırada neler yapacağınızı tek tek anlatalım.

1. Sıra: Birinci sıradaki tüm ilmekleri düz örüyoruz.

2. Sıra: İkinci sıradaki bütün ilmekleri bu sefer ters örüyoruz.

3. Sıra: İlk 2 ilmeği düz örüyoruz. Sonra sıranın sonuna kadar şu işlemleri tekrarlıyoruz: Şişe ip sarılır, 1 ilmek ters örülür, 3 ilmek birlikte ters örülür, 1 ilmek ters örülür, şişe ip sarılır, 2 ilmek düz örülür.

4. Sıra: Bu sıradaki tüm ilmekler de ters örülerek minik deniz kabukları örneğini tamamlamış oluyoruz.

Modelinizde istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar 1 ve 4 arasındaki sıraları yineleyin.

Küçük Deniz Kabukları Örgü Videosu:

PAYLAŞ
Önceki makaleLotus Çiçekleri Örgü Modeli Anlatımı
Sonraki makaleDokulu Puf İlmek Örgü Modeli Nasıl Örülür
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here