Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Küçük Bir Kağıt Parçasından Broş Yapımı

Küçük Bir Kağıt Parçasından Broş Yapımı

kağıttan broş yapımı
kağıttan broş yapımı

Bunu yapmak zor gibi görünse de aslında çok basit bir işlemdir. Fakat zamanınızı bunun gibi bilgilendirici ve keyifli hobileri denemek açısından düşünürsek oldukça yapımı zevkli bir iştir. Bu işlem Kendin Yap Projeleri kategorisine girerken aynı zamanda kendinize özgü tasarımı olan, sıra dışı en önemlisi kendi emeğiniz ile yapabileceğiniz bir hobidir. Öncelikle kağıtların ince ve bir ucunun tırtıklı yani diğer tarafından daha parlak olmaması gerekir. Kendi kaleminize güveniyorsanız istediğiniz bir şekli ya da çizim konusunda iyi değilim derseniz internet üzerinden beğendiğiniz bir motifi seçerek kağıdın parlak olmayan tarafına siyah bir kalem ile çizilir. Bu şeklin yazıcıdan çıktısını da alabilirsiniz veya şeklin üzerinden de geçebilirsiniz. Daha sonra şeklin iç tarafını ilk okulda kullandığımız kuru boyalarla boyama yapıyorsunuz. İstediğiniz renkte boyama yapabilirsiniz.

Çünkü tamamen sizin zevkiniz ve istediğiniz bir şekil olacak. Kağıttan broş yapımında en önemli araç kuru boyadır. Kuru boyayı eksik etmeyelim. Birazdan anlatacağız ama önemli bir detay daha belirtmek istiyorum. Şeklinizi biraz büyük çizin ki birazdan anlatacağımız tarifle şekliniz küçük görünecek. Dolayısıyla ne kadar büyük çizerseniz o kadar güzel bir görünüm elde edersiniz. Bir sonraki aşamamızda çizilen şeklin kenarlarını makas yardımıyla kesiyoruz. Bu nokta da şekli bozmamaya dikkat edelim. Kestikten sonra ise alt kısmına folyo ya da yağlı kağıt yerleştiriyoruz. Bu işlemi kağıdın tepsiye yapışmaması için uyguluyoruz. Daha sonra fırını en yüksek dereceye getirip 5 dakika da kağıdınızın küçüldüğünü fark edeceksiniz. Şekli bozulabilir fakat kendi haline bıraktığımızda eskisi gibi düz halini tekrar alacaktır.

kağıttan broş

Fırından çıkarmak için düzleşmesini bekliyoruz ve düzleşmeye başladıktan sonra fırından çıkartıp üzerine sert bir araçla bastırıyoruz. Bunu yapmamızın nedeni ise; kağıdın dümdüz olmasını sağlamaktır. Bu son işlemi yaptıktan sonra kağıdın arka tarafına broşlara takılan iğneyi yapıştırmanız ile tarifimiz bitmiş oluyor. Son detay olarak iğneyi parlak olmayan yani mat olan yere iğneyi yapıştıracaksınız. Yani şekli verdiğimiz yere yapıştıracaksınız. Böylelikle kağıt hem küçük hem de kalın bir görünüm sağlayacaktır. Küçük bir kağıt parçasından broş nasıl yapılır? tarifini uygularken sizler de keyif alacağınıza şüphemiz yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here