Krokodil Örgü Amigurimi Çam Ağacı

Amigurimi çalışmalar arasında sevdiğimiz bir çalışma türü olan krokodil örgü çam ağacını anlatacağız sizlere. Amigurimi oyuncaklarının yanına çam ağacı yapmak için kolay ve gösterişli olan örgü çam ağacı modelimizi beğeneceğinizi umuyoruz.  Daha önce sizlere krokodil örgü konusunda bir paylaşım daha yapmıştık.

Amigurimi çam ağacı, farklı türde süslemeler sevenlere özel olarak hazırlanacaktır. Bu çalışmada evde yer alan kalan artık ileri kullanıp örebilirsiniz. Krokodil örgü sayesinde aslında pek çok şey yapmanız da mümkündür. Örgü yelek modellerinin yanı sıra daha pek çok şey yapılabilmektedir.

Sizlere bu çalışmamızda krokodil örgü ile çam ağacı yapılışından söz ediyor olacağız. Örgü çam ağacını krokodilden yapmak nasıl olur derseniz, sizlere hemen malzemeleri sayarak işleme başlayalım. Özellikle bu çalışmada resimlerini de paylaşacağımız şemadan yardım almalısınız. Şimdi devamında model için 6 artı 1 şeklinde zincir çekerek işlemlere başlamalıyız.

Ben bu çalışma için 49 zincir çektim. Benden örnek alarak benimkine benzeyecek şekilde sizde aynısını yapabilirsiniz. Sonrasında ise daha önce paylaşımını yaptığımız videolu olan krokodil örgüyü sitemizde arama kısmından aratarak bulup o sayfadan yardım alarak aynı şekilde örebilirsiniz.

Yanardan eksiltme ve de artırma yaparak çam ağacını örebilirsiniz. Şemadaki yan kısım sayılarına uyum sağlayarak devam ediniz. Daha sonra ise resimlerde görüldüğü gibi çam ağacını birleştirerek boncuklar eşliğinde süslemeler yapabilirsiniz. Aynı zamanda yine köpük ya da elyaf ve ya strafor da kullanıp içini doldurabilirsiniz.

krokodil-orgu-amigurimi-cam-agaci (1)

krokodil-orgu-amigurimi-cam-agaci (4)

krokodil-orgu-amigurimi-cam-agaci (2)

krokodil-orgu-amigurimi-cam-agaci (3)

Bir önceki yazımız olan Amigurimi Aslan Yapımı başlıklı makalemizde amigurimi, amigurimi aslan örnekleri ve amigurimi çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir