Kristal ve Dantel Gerdanlık Yapımı

kendin yap dantel gerdanlık
kendin yap dantel gerdanlık

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir gerdanlık projesi ile yine karşınızdayım hanımlar. Bu seferki kendin yap takı uygulamamızda yine dantel kullanacağız. Ekseriyetinde ise bu danteli kristal taşlarla süsleyerek harika ve şık bir dantel gerdanlık yapacağız. Kimse sizin bu mükemmel tasarım gerdanlığı kendinizin yaptığına inanmayacak ve dışarıdan aldığınızı sanacak. Bu kolay kristal süslemeli dantel gerdanlık takısını fazla el beceresi olmayan bir kişi bile kolaylıkla yapabilecektir. Böylelikle kimsenin sahip olmadığı bakanın kıskandığı şık bir kendin yap takıya sahip olacağınızı söylemek isterim. Bu dantel gerdanlık beyaz bir tişört üzerinde çok şık durabileceği gibi özel bir gün ya da cemiyetlerde de giyeceğin elbiseye ayrı bir güzellik katacaktır.

Kristal Süslemeli Dantel Gerdanlık İçin Malzemelerimiz

Kristal ve Dantel Gerdanlık
  • Şerit dantel
  • Küçük kristal süslemeler (6-9 adet)
  • 10 mm atlama halkaları (2 adet)
  • 4 mm atlama halkaları (6-9 adet)
  • Takı klipsi
  • Şerit kelepçe uçları (2 adet)
  • Takı pensesi
  • Makas

Dantel kesitinizle aynı genişlikte şerit kelepçe uçları kullanın. Ancak, mükemmel bir şekilde uyuşmazlarsa da sorun değil. Bu kelepçe uçlarının temel amacı, gerdanlığı kapatmayı sağlayacak atlama halkalarını ve klipsleri tutturmaktır. Başka aparatlarla da tutturulurdu ama bu sefer dantel formunu bozardık. Bu proje için, dantel düzeltme ve kelepçe uçları 16 mm genişliğinde şerit kelepçe uçları kullandık.

Kristal Taş Süslemeli Dantel Gerdanlık Nasıl Yapılır?

Dantel Gerdanlık Yapımı

1. Boynunuza rahatça oturacak şekilde ölçüp şerit dantelinizi makas ile kesin.

dantel gerdanlık nasıl yapılır

2. Şerit dantelinizin bir ucunu şerit kelepçe uçlarının arasına yerleştirin.

dantel takılar

3. Takı pensesinin düz ağzını kullanarak kelepçenizi güzelce sıkıştırın.

dantel takı yapımı

4. İkinci şerit kelepçe ucunuzu da şerit dantelinizin diğer ucuna aynı şekilde takın.

taş süslemeli dantel gerdanlık

5. Kelepçenizin bir ucuna 10 mm atlama halkasını ve onun da ucuna takı klipsinizi takınız. İkinci atlama halkasını da dantelinizin diğer tarafa ekleyin.

dantel gerdanlık resimli anlatım

6. Dantel gerdanlığın uç taraflarını oluşturduktan sonra gelelim kendin yap takımımızın süslemelerini yapmaya. Dantel gerdanlığı küçük kristal süsler ile süsleyeceğiz. İlk önce dantel üzerinde takılabilecek konumları belirleyin. Dantel kenarları boyunca eşit aralıklarla yerleştirmeye özen gösterin. Ne kadar yakın aralıklarla yerleştirirseniz o kadar çok süsleme ve atlama halkaları gerekeceğini unutmayın.

kendin yap dantel gerdanlık

7. Yerleşim planlamanız hazırsa 4 mm atlama halkalarını ve uçlarına da minik kristal süslerinizi dantelinizin üzerine takınız.

Yeni kristal süslemeli dantel gerdanlık projeniz artık kullanıma hazır hale geldi. Dilerseniz bu ucuz projeyi istediğiniz kadar kişiselleştirebilirsiniz. İlave süslemeler şıklığını artıracak başka objeler de ekleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı