Kristal Taştan Bileklik Yapımı

Kristal Taştan Bileklik
Kristal Taştan Bileklik

Kadınlar nereye giderse gitsin saç tokasından ayakkabısına kadar kıyafetleriyle takılarıyla uğraşmasını severler. Bayanlar için kıyafetin önem teşkil ettiği yer kadar takıları da bir o kadar önemlidir. Aksesuar konusunda ise genellikle kadınların vazgeçemediği aksesuarlardan birisi de bilekliktir. Kıyafetlerimizin duruşuna, tarzına ve rengine göre aksesuar kullanmaya özen gösteririz. Hemen hemen herkesin tercih edeceği bir takı çeşididir. Fakat günümüzün şartları ve kişinin kendine bir hobi yaratması için birazdan anlatacağımız tarif tam size göre olacak. Örneğin acil bir yere gitmeniz gerekiyor ve kıyafetinize uygun renkte bir bilekliğiniz yok. Dışarı çıkıp almanız sizin için vakit kaybı olabilir. Belki bahsedeceğimiz bileklik yapımı da vaktinizi alabilir ama hem kendinize özgü bir tasarım olacak hem de istediğiniz renk ve taşlardan oluşan malzemeleri de kullanabilirsiniz. Dolayısıyla hem sizin zevkiniz olan bir aksesuarı üzerinizde taşımak kendinize olan güveninizi tekrar size hatırlatacaktır. Şimdi konumuza dönersek; sizlere bu yazımızda keyif alacağınız ve Kristal taştan bileklik yapımı tarifini sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak malzemelerimize göz atalım.

  • Ayrı ayrı kesilmiş üç adet misina  ipi
  • 3’er bölüm kesilmiş zincir
  • Kristal boncuk

Öncelikle iki adet boncuk alarak, kullanacağımız iplerin en sağdaki en soldakine boncuklarımızı geçiriyoruz. Boncukları geçirdikten sonra zinciri geçiriyoruz. Bu arada üç ayrı delik olduğu için hepsine bir tane delik düşüyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ortadaki deliğimize tekrar boncuğumuzu geçiriyoruz. Bu işlemi bileklik bitene kadar bu şekilde yapmaya devam ediyoruz. Kristal taştan bileklik yapımı ile biraz uğraştırıcı fakat gösterişli bir görünüm elde edeceksiniz. Yapımı kolay fakat uğraştırıcıdır. Herkese kolay gelsin.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı