Kova ile Puf Tabure Yapımı

Evde yeni bilgiler öğrenmek, el becerilerimizi geliştirmek ve kendimize güvenerek bir işi başarmak için bilgi tariflerimizi sizinle paylaşıyoruz. Bu yazımızda ise; daha farklı ve kullanışlı genellikle hanımların daha çok sevdiği ve kullandığı objeler arasında yer alan kovadan nasıl puf tabure yapılır? başlıklı konumuza göz atacağız. Bayanlar, geri dönüşüm malzemelerini  atmayıp farklı düşünceleri için değerlendirmeyi çok iyi bilirler. Peki ama Kovadan nasıl puf tabure yapılır?  hep birlikte öğrenelim.

Malzemeler :

  • Kova ( Teneke kovaları yada boya kovaları olabilir)
  • Kumaş
  • Elyaf
  • Urgan ipi
  • Tutkal
  • Makas
  • Karton
  • Kalem
  • Bant

Kovadan nasıl puf tabure yapılır? 

Öncelikle tutkal ile urgan ipini kovanın tüm çevresine düzgün bir şekilde yapıştıralım. Kovanın alt kısmından yararlanacağımız kartondan kalıp oluşturalım.Kartonun tam orta kısmını deldikten sonra kumaşları katlayıp çevirerek yapıştırıyoruz. İç tarafını dolu gösterdikten sonra zımba makinesi ya da tutkal  ile kumaşı yapıştırıyoruz. Kovanın altına bant yapıştırıyoruz. Bant yapıştırmamızın amacı ise kovanın kaymasını önlemek için bant tercih ediyoruz. Bu şekilde işlemimiz bitmiş oluyor. Gördüğünüz gibi hem kolay hem de makyaj masası için bayanların ihtiyaç duydukları gereksinimlerden biridir.Tercih ederseniz bu yastıklardan bir kaç adet farklı renklerde yaparsanız sıkıldığınız zaman değiştirmiş olursunuz. Sizin içinde zaman zaman farklı bir görüntü yaratır. Kolay gelsin 🙂

Kova ile Puf Tabure

Kova ile Puf Tabure

Bir önceki yazımız olan Kedi Şekilli Saksı Yapımı başlıklı makalemizde Kedi Şekilli Saksı Nasıl Yapılır, kedi tasarımlı saksılar ve saksı tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir