Kottan Moda Cüzdan Yapımı

kot pantolondan cüzdan
kot pantolondan cüzdan

Kot kumaşlar dayanımları oldukça yüksek olan, farklı şekillerde hayatımızda yer alan özel ürünler içinde yer alıyorlar. Özellikle eskidiklerinde ya da yıprandıklarında bile atmaya kıyamadığımız bu harika ürünler, sizlerin de çok farklı sonuçları alabileceğiniz başarılı ürünlere dönüşebilirler. İster ihtiyacınız olan, isterse hoşunuza giden birçok projeyi sitemizde bulabilir ve uygulayabilirsiniz. İşte bunlardan kottan cüzdan yapımı projesini de sizlere bu yazımızda sunacağız. Bu harika şık ve özel ürün, oldukça moda olan bir tarzı da yansıtıyor. Hemen malzemeleri hazırlayarak, sizler de bizimle bu özel projeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

kottan cüzdan yapımı

Eski kot pantolon, onun rengine uygun astar olarak kullanabileceğiniz bir parça kumaş ya da eşarp, dikiş malzemeleri. Tüm bunları hazırladıktan sonra işlemimizi yapmaya başlayabilirsiniz.

eski kottan cüzdan
kot ile cüzdan yapımı

Resimde görüldüğü şekilde dikdörtgen şeklinde kotunuza uygun ölçülerde bir kalıp çıkartın. Kotun üst bölümünü kullanacağız. Aynı şekilde bu kalıba uygun olarak, kumaşı da keseceğiz ayrıca sertliği sağlamak amacı ile içine tela da koyabilirsiniz.

kot ile cüzdan yapmak

Yukarıda ki resim gibi bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

eski kot ile cüzdan yapımı

Bu işlemi yaparken, kotunuzun üst bölümünü kullanacağımızı belirtmiştik. Bu neden ile bel kısmında bulunan askı biritlerini çıkartmanız gerekiyor.

kot pantolondan cüzdan yapma

Aynı ölülerde iç astarınızı da keserek, hepsini bir hizaya getirmelisiniz. Bu şekilde kottan cüzdan yapımı projemizin resimli anlatımlarından da rahatlıkla yararlanmış olacaksınız.

kot pantolondan cüzdan yapımı

Tüm parçaları içeriden birleştirdikten sonra, yanları da dikin. Daha sonra iç-dış yaparak kullanım şekline modelinizi çevirin. Resimde görüldüğü şekilde işlemleri yapmak çok kolay. Bu işlem için dikiş makinesi şart. Ama dikiş makinesi olmayanlar, işlemleri tamamen yapıp, dışarıdan bir terziden de yardım alabilirler.

kot pantolondan cüzdan yapımı resimli

Ve işte kottan cüzdan yapımı projemizin bitmiş hali. Bu mükemmel ürün, son dönemde çok moda olan denim cüzdan modellerinin en iyisi oldu bile. Artık sizler de eski kotlarınızdan çok farklı ve özel ürünleri yaratabilecek projelere sahipsiniz.

kot pantolondan cüzdan resimli anlatım

Bu şık, gösterişli ve kullanışlı ürünü birçok ortamda rahatlıkla spor kıyafetleriniz ile kombin yapabilirsiniz. İçine çıtçıt, fermuar ya da dışına biritli düğme koymanız da mümkün. Bu şekilde yanınıza almanız gerekenleri içine atabilir, gece ve gündüz kullanımda harika bir parça elde etmiş olursunuz.

kot pantolon ile cüzdan nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı