Kottan İnanılmaz Şık Ayakkabı Yapalım Mı?

ayakkabı kot süsleme
ayakkabı kot süsleme

Şık ve farklı ayakkabılar her kadının en dayanılmaz zafiyetidir. Sizler de bu tarzda ayakkabı düşkünü iseniz, eminiz evinizde birçok kullanılmayan ayakkabı vardır. Ya da eskimiş derileri, modası geçmiş ayakkabılarınızı da değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu kendin yap projemizde de sizler ile kottan ayakkabı yapacağız. Bu şekilde geri dönüşüm olarak da harika sonuçları alacağınız özel bir işlem olacak. İşlem aşamalarını sizlere resimli olarak anlatıyoruz. Bu şekilde daha rahat ve kolayca sizler de yapabileceksiniz.

kottan ayakkabı süsleme

İşte modası geçmiş, ancak atmaya kıyamadığımız deri, yazlık ayakkabılarımız. Bakalım bittiğinde elde edeceğimiz sonucu sizler de beğenecek misiniz? kottan ayakkabı projemiz için bu ayakkabıların haricinde silikon tabancası, biraz kalıplık kağıt, makas, kor kumaş ve su taşı ipe ihtiyacımız olacak.

kottan ayakkabı süsleme yapımı

İlk aşamada ayakkabılarımızın yüzeyleri için kalıp kağıdı yardımı ile kalıplar çıkartıyoruz. Bu işlemi gazete ya da eski kumaşlar ile de yapabilirsiniz.

kot ile ayakkabı yenileme

Elde ettiğimiz kağıtları kotun üzerine koyun ve her bir kalıptan 2 adet olacak şekilde güzelce kesim yapın. Şimdi bu parçaları ayakkabımızın derisi üzerine muntazam bir şekilde yapıştırmaya başlayacağız.

kot ile ayakkabı süsleme

Resimde de görüldüğü gibi artık kottan ayakkabı projemiz ortaya çıkmaya başladı bile. Bittiğinde inanılmaz şık ve güzel bir ürün elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Kesinlikle bu harika projeyi sizler de çok severek yapacak ve giyerken de gururla giyeceksiniz.

kottan ayakkabı yapımı

Kaplama işlemi bu şekilde yaparsanız, açılma olmasını da engellemiş olursunuz. Son aşamaya geçerken kenarlarda kumaş artıklarını kapatmak için uygun renkli bir su taşı ile dikiş yerlerini kapatmalısınız.

ayakkabı kot süsleme

Ve işte bu inanılmaz projemiz bitti bile. Dakikalar içinde yeni, şık ve modern bir ayakkabıya sahip olabilirsiniz. Bu uygulamayı eski kot etekleriniz ile de yapabilirsiniz. Ayrıca su taşı uygularken değişik renk alternatiflerini ya da lameleri de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde oldukça farklı ve dikkat çekici bir görüntüde elde edebilirsiniz.

Sizler için bu harika kendin yap projesi ile harika bir geri dönüşüm de uygulamış oluyoruz. Artık atmaya kıyamadığınız ve uygun durumda olan ayakkabılarınız için bu harika uygulamayı yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı