Kottan Bilezik Nasıl Yapılır?

Kottan Bilezik Nasıl Yapılır
Kottan Bilezik Nasıl Yapılır

Kot kumaşları sizler de seviyorsunuz. Farklı şekillerde dayanımları yüksek olan bu kumaşlar, birçok alanda ve şekilde kullanılabiliyor. Eskiyen kotlarınız ile bile en güzel sonuçları sizler de elde edersiniz. Bizler de sizin atmaya kıyamadığı bu özel ürünler için farklı kendin yap projeleri derleyerek, en özel sonuçları almanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu projede de sizlere kot bilezik yapımını anlatacağız. Gerçekten çok seveceğiniz bu uygulamayı sizler de deneyebilir, en harika sonuçları en uygun şekilde alabilirsiniz. Şimdi gelin bu harika modelin nasıl yapıldığına bakalım.

1-1,5 cm eninde kesilmiş kot kumaşlar, iri boncuklar ve iğne, iplik bu projemiz için gerekli olan malzemeler. Sizler de bu inanılmaz ve şık uygulamayı çok sevecek, bir an önce yapmak isteyeceksiniz.

Kottan Bilezik

Öncelikle kot şeritlerinizi yukarıda ki resimde görüldüğü şekilde kesin.

Kottan Bilezik Yapımı

Düz iplerinden 1-2 sıra çıkartarak, kenarlarının saçaklanmasını sağlayın.

Kottan Bilezik Yapımı Resimli Anlatım

Şeridinizin tam ortasından, bir iğneye iplik geçirerek resimde ki gibi iri teyel yapın. Şimdi boncuk uygulamasına geçelim.

Kottan Bilezik Resimli Anlatım

Resimde ki gibi boncuğu takın, yine 2-3 teyel yapın ve yine bir boncuk takın. Bu şekilde kot bilezik yapımında ilerlemeye başlayın.

Kottan Bilezik Nasıl Olur

İşlemi parça bitene kadar tekrarlayın. Sonuna geldiğinizde ipinizi sağlamlaştırın ve düğümleyerek çıkartın.

Kottan Bilezik Nasıl Yapılır

Ve işte şık, inanılmaz görünüme sahip kot bilezik modeliniz hazır. Bu proje spor kıyafetler ile inanılmaz bir kombin oluşturacaktır. Özellikleri bakımından giyeceğiniz kotlar ile de harika bir uyum sağlayacağına da emin olabilirsiniz. Yapımı oldukça keyifli olan bileziği farklı şekillerde de geliştirmeniz mümkün. Mesela tek boncuk uygulaması yaparak aynı şekilde küpe yapabilir, biraz daha kalın yaparak boyunluk tasma kolye de oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu güzel uygulamayı, renkli boncuklar ile de yapmanız çok daha farklı sonuçları da elde etmenize yardımcı olacaktır.

Özel ve farklı şekillerde hayal gücünüz ile sınırlı olan kendin yap uygulamaları, sizlerin de çok memnun kalacağı en harika sonuçları sunacaktır. Bu farklı projeler ile artık her şeyi değerlendirebilir, eşsiz takılar ve kıyafetleri sizler de yaratarak, dilediğiniz biçimde giyebilirsiniz. Sevdikleriniz için de yapacağınız bu bilezik onları da çok memnun edecek bir hediye olabilir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı