Kottan Beslenme Çantası Projesi

Kottan Beslenme Çantası
Kottan Beslenme Çantası

Kotlar ile yapabileceğimiz geri dönüşüm projeleri gerçekten sınırsız. Sizler için birçok projeyi derleyerek, sitemde sunmaya çalışıyorum. Yapmaktan keyif alacağınız harika projeler içine bu sefer kottan beslenme çantası yapımını ekleyeceğim. Bu şekilde eski kotlarınızı sizler de değerlendirebilecek, ihtiyacınız olan ürünleri kendin yap projelerimiz ile hemen başarabileceksiniz. Bu etkileyici ve farklı projemiz ile kendiniz ya da çocuklarınız için hoş ve gayet şık bir beslenme çantası yapabileceksiniz.

Öncelikle işlem için gerekli olan malzemelere bakalım.

Kottan Beslenme Çantası Resimli

Eski bir kotunuzun paçaları bu işlem için yeterli olacaktır. İğne, makas ve diğer dikiş malzemeleri ile işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Sizler için hazırladığımız kolay kottan beslenme çantası projemizin sonuçlarından çok memnun kalacağınıza eminiz. Hemen resimli anlatımları da inceleyerek işlemlere başlayabilirsiniz.

Kottan Beslenme Çantası Yapımı

2 cm eninde ve ana parçanızın enine uygun bir kot kumaşı resimde görülen şekilde birit haline getiriyoruz. 4 aşamada bu işlemi  sizler de kolayca yapabilirsiniz.

Kottan Beslenme Çantası Nasıl Yapılır

Öncelikle kotumuzu dış yüzünden resimde görüldüğü şekilde dikeceğiz. Ağız kısmı açık kalacak. Yanlara da biraz kumaş ile gizleme dikişi yapabilirsiniz. Bu aşamanın altından, her iki köşeyi de aynı ölçüde resimde görüldüğü şekilde kulakçık için dikin.

Kottan Beslenme Çantası Resimli Anlatım

Kulakçıkları kesin ve yine biye ile kapatın.

Kottan Beslenme Çantası Yapılışı

Hazırladığımız biyeler ile bu kez çantamızın ağzını düzenleyelim. Bu işlem sırasında bir de ilik için biye yapacağız.

Kottan Beslenme Çantası geri dönüşüm

Resimde görüldüğü gibi daha önce hazırladığımız biyemizi dikiş kısmına gömelim. Dikiş dikeceğimiz için toplu iğneleri diklemesine takalım.

Kottan Beslenme Çantası kendin yap

Dikişi yaptıktan sonra iliğimizi dik konuma getirip, birkaç kez de bu şekilde dikelim.

Kottan Beslenme Çantası Malzemeler

Artık işlemin sonralarına geliyoruz. Muhteşem kottan beslenme çantası yapım aşamasında bu kez düğmemizi olması gereken alana monte edelim. Bunun için çubuk düğme kullanmanız başarılı sonuçlar sağlayacaktır.

kot ile beslenme çantası yapımı

Ve işte beslenme çantamız hazır. İş ya da okul için beslenme götürürken, gazete ya da kesekağıdı yerine bu harika, şık ve sağlıklı parçayı kullanabilirsiniz.

beslenme çantanı kottan yap

Bu harika projeyi sizler de kendiniz ve sevdikleriniz için yapabilir, şık bir beslenme çantası yaratabilirsiniz. Farklı kumaşlar ile de yapabileceğiniz bu özel ürün, sizlere alternatif bir geri dönüşüm projesi olarak sunulmuştur.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı