Kot ve Dantelin İnanılmaz Bütünlüğü

dantelli kot pantolon resimli anlatım
dantelli kot pantolon resimli anlatım

Kot ürünler farklı şekillerde hayatımıza bulunurken, onlar farklı alanlarda fantezi ya da spor kombinlerde de kullanma şansına sahip oluyoruz. Bu esnekliği nedeni ile geri dönüşüm projelerinde de ciddi anlamda yer alıyorlar. Evimizde bulunan kotları farklı ilaveler ile inanılmaz ve özel şekillere sokabiliyoruz. İşte bu projemizde de dantelli kot pantolon yapımı hakkında detayları bulacaksınız. Evlerimizde olan ve artık pek kullanmadığımız kenar dantel oyaları ya da fisto, gipür gibi parçalar ile bu işlemi sizler de yapabilirsiniz. Uygulaması da oldukça kolay olan bu işlemi, kısa gelen kotlarınızda da uygulayabilir, ya da yeniden paça boyu belirlerken, dikişi kamufle etmek için de yapabilirsiniz.

dantelli kot pantolon

Maka, kot pantolon, bir parça dantel ve dikiş malzemeleri bu işlem için yeterli olacaktır. Hemen işlem aşamalarına geçebiliriz. Bununla birlikte eski dantellerinizi de bu şekilde değerlendirebileceğinizi belirtelim. Hatta bu dantelleri kotlarınızın ceplerine, ya da farklı bölümlerine de dikerek, kendi tarzınızı da yaratabilirsiniz. Dediğimiz gibi kot ile yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlıdır. Bu şekilde farklı yaratımlar, renkli ya da sade uygulamalar yaratabilirsiniz. Kotlarımıza can vermeye başlayalım bakalım, ortaya ne çıkacak?

kot pantolona dantel yapma

Uygun şekilde temin ettiğiniz danteli resimde görüldüğü şekilde korun paçalarına monte ediyoruz. Aynı ayarda ve düz bir şekilde görünmesine dikkat etmelisiniz. Öncesinde teyelleyip, sonrasında dikiş makinesinde bir tur dikmeniz yeterli olacaktır. Uygulamayı bu şekilde yapacağız.

dantelli kot pantolon yapımı

Oldukça güzel bir görünüm elde edeceğimiz bu dantelli kot pantolon dışarıya koyacağınız harika motifler ile inanılmaz bir şıklığa kavuşacak. Sonrasında bu uygulamayı başarılı bir şekilde diktiğinde işlem tamamlanmış olacaktır.

dantelli kot pantolon resimli anlatım

Gördüğünüz gibi dantelli kot pantolon oldukça şık ve farklı bir görünüm kazandı. Bu özel uygulama bazı kotların kısa paçaları ya da uzun paçaları için de gerçekten başarılı bir sonuç sağlayacaktır. Farklı projeleri sizler ile buluşturmaya devam edeceğiz. Bu şekilde sizler de giyemediğiniz kotlarınızı giyebilecek, daha farklı ve modern bir görüntüye ulaşmalarını sağlayacaksınız. Etkin bir şekilde sizlerin de yararlanabileceğiniz diğer projelere de bakarak, kullanım alanı geniş olan kotları değerlendirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı