Kot Pantolondan Jile Yapımı

kot pantolondan jile yapımı
kot pantolondan jile yapımı

Eski kıyafetler, ayakkabılar ve evinizde duran farklı ürünler geri dönüşüm için uygundur. İnsanların hayal güçleri o kadar sınırsız ve yaratıcı ki, hiç ummadığınız şeyleri bazen keyfi bazense ihtiyaçtan dönüştürebiliyorlar. Bu neden ile internette paylaşılan birçok proje bulunuyor. Konu geri dönüşüm olduğunda ise hepimiz çok daha önemsiyoruz. Özellikle gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına farklı geri dönüşüm projeleri kullanılabiliyor. Bu yazımızda da sizler ile kot jile yapımı hakkında harika bir içerik sunuyoruz. oldukça farklı bir yapıda oluşan bu proje, inanılmaz ve keyifli bir şekilde yapacağınız türden. Elbette ki biraz dikiş makinesi deneyimi gerektiren bir durum söz konusu.

İşlem için eski bir kot pantolon, uygun ölçülerde kumaş, dikiş malzemeleri ve makinesi gerekiyor. İşlem aşamaları da oldukça kolay. Öncelikle aşağıda görüldüğü gibi bir şablon oluşturunuz. Aşağıda ki resimde de görüldüğü gibi pantolonun belinden aşağıda doğru bir kesim yapacağız. Göğüs kısımlarına pens koyacaksınız. Pantolonun paçaları jilenin askılarını oluşturacak.

kot pantolondan jile

Farklı bir çalışma olan kot jile yapımı gerçekten ciddi bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Eski pantolonunuzu bir anda boydan bir elbiseye dönüştürüyorsunuz.

kot pantolondan jile resimli anlatım

İşlem aşamalarını yukarıda ki resimde de görebilirsiniz. Bel kısmına kumaşınız ile uygun şekilde bir yapılandırma oluşturacaksınız. Dilerseniz artan kot kumaşlarınızı cepler ile daha zengin ve bütünleşik bir çalışmaya dönüştümeniz mümkün.

kot pantolondan jile yapımı

Renkli kumaşlar ile de bu işlemleri yaparak farklı bir keyif yaratabilirsiniz. Aynı şekilde bel kısmına kurdele, kol ve yaka kısmına aynı kumaştan birit koyabilir, çok farklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

kot pantolondan jile yapılışı

Oldukça farklı ve keyifli bir çalışma olan kot jile yapımı sizlerin de inanılmaz keyif alacağı, özel sonuçları sağlayacaktır. Etkileyici bir görünüm elde edeceğiniz bu model, yaz ayları için inanılmaz şık ve güzel bir ürün. Farklı kumaş ve uygulamalar ile eşsiz bir sonuç almanız mümkün olacaktır.

Sizlere özel kottan kendin yap projeleri sunmaktayız. Bu şekilde etkili ve özel sonuçları sizler de hem dekoratif ürünler, hem de kıyafet ve takılar yaparak bu projeler ile elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı