Kot Pantolondan Bahçe Bel Önlüğü Yapımı

eski kot pantolondan bahçe önlüğü projesi
eski kot pantolondan bahçe önlüğü projesi

Merhabalar arkadaşlar özellikle de bayan arkadaşlar. Sizlere has kendin yap çalışmalarımızdan biri olan bahçe bel önlüğü projemizle karşınızdayım. Eski bir kotu değerlendirmek olarak da bakabileceğiniz bu harika projemizde çoğu bayanın hoşuna gidecek harika bir kot pantolondan bahçe bel önlüğü yapacağız. Gayet basit malzemelere sahip olan birkaç hareket sayesinde eskimiş ve ya kullanmadığınız herhangi bir kotunuzu kesip biçerek rahatlıkla eşsiz bir bel önlüğü yapmak oldukça kolay diyebilirim. Genellikle evlerinin önünde bahçe yer alan hanımların hoşuna gidecek olan bu son derece güzel bahçe bel önlüğüne sahip olmak için eskiyen bir kotu kullanacağız. Öncelikle ben sizlere hemen malzemelerden de söz edeyim.

Malzeme olarak resimdeki gibi size olan eski ya da kullanmadığınız bir kot ve makas olacaktır. Gayet basit olan bu son derece şık bayan bahçe bel önlüğünü yapmaya dilerseniz hemen başlayalım. Öncelikle yapılması gereken işlemlerimizden biri elde edeceğiniz bir kotu ya da kullanmadığınız resimdeki gibi bir kot pantolonu masaya koyunuz. Daha sonra resim 2 deki gibi önce kemer kısmını kesiniz. İşlemlerin devamında yine üçüncü resimden devam ederek farklı bir yere aksamadan aynı şekilde devam ediyoruz. Daha sonra ise kesim işlemine dördüncü resimdeki gibi devam ederek kesme işlemini sürdürüyoruz. Kesim işlemi beşinci resimdeki gibi olunca tamam demektir. Daha sonra altıncı resimdeki gibi görünecek olan bahçe bel önlüğünü yedici resimdeki gibi belinize dolayarak kotun bağlama kısımlarından yararlanmak kaydıyla rahatlıkla belinize bağlayabilirsiniz.

Son derece şık olan bu eşsiz bahçe bel önlüğü tıpkı sekizinci resimdeki gibi belinizde yer alacaktır. Daha sonra kullanım alanı olarak bahçe makası veya diğer eşyaları sizde resimdeki bayan gibi yan cebinize koyarak bahçe bellemeye ve ya bahçenizi bahçe makası yardımıyla süslemeye hemen başlayabilirsiniz. Daha çok evinin önünde bahçesi olan ve ya köylerindeki bahçelerinde bu şekilde çiçeklerle uğraşmak isteyen hanımların hoşuna gidecek ve işlerine yarayacak bir kendin yap projesidir. Evdeki kullanmadığım kotumla ben kendime bundan bir tane yaparak ilk denememde mükemmel bir bahçe bel önlüğü elde ettim. Sıra sizde diyorum ve herkese kolay gelsin şimdiden.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı