Kot Pantolon Kocaman Bir Çantaya Dönüşüyor

kot pantolondan çanta
kot pantolondan çanta

Eski ve giyilmeyen kıyafetleri değerlendirmeyi ve kullanılır bir hale getirmeyi hepimiz seviyoruz. Özellikle kot ürünleri, kumaşlarının dayanıklı oluşundan dolayı, en sık kullanılan geri dönüşüm ürünleri içinde yer alıyorlar. Bizler de sizin çok sevdiğiniz bu projelere bir yenisini daha eklemeyi uygun gördük. Bu makalemizde de kottan çanta yapımı hakkında detaylı ve resimli anlatımlar hazırladık. Sizlerin de kolaylıkla yapacağı bu proje için gerekli olan malzemeleri sayarak hemen işlem aşamalarına geçelim.

kot pantolondan çanta yapımı malzemeler

Resimde de görüldüğü gibi eski ya da kullanmadığınız kotlarınız ana malzememiz. Biraz kurdele, çekiç, ince uçlu torna vida, makaslar, toplu iğne, kot çivisi, eski deri kemerler ve dikiş makinesi işlem için gerekli.

kot pantolondan çanta yapımı

Kotumuzun paça kısımlarını kullanacağız. Öncelikle bu işlemi yapmaya başlayalım.

kot pantolondan çanta nasıl yapılır

Her iki paçadan da aynı ölçülerde parçaları keselim. İki parçayı da elde ettiğimizde buları üst üste koyarak, paça dikişi yukarıda kalacak şekilde hafif hunimsi bir kesim yapalım. Üstte ki resimde sol alta elde edeceğiniz parçayı göreceksiniz.

Bu şekilde işlemleri kolaylamış oluyoruz. Şimdi de kottan çanta yapımı aşamalarından dikiş tarafına başlayacağız.

kot pantolondan çanta resimli anlatım

Yanlara da 4-5 cm genişliğinde birer biye geçerek çantamıza kalınlık kazandıralım. Gizli dikiş şeklinde içi ve dışı temiz olacak biçimde dikişi tamamlayalım. Bu projede çantamızın içine bir astar konmamış, ancak siz astarlı olarak da bu projeyi yapabilirsiniz.

Oldukça kolay ve pratik olan kottan çanta yapımı aşamalarında şimdi aksesuar kısmına geçiyoruz.

kot pantolondan çanta anlatımlı

Eski kemerlerinizi yukarıda görüldüğü şekilde çantanıza kot çivileri ile sabitleyebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında plaj için ya da günlük olarak kullanabileceğiniz harika bir çanta elde edebilirsiniz. Bu mükemmel kendin yap projesi sizlerin de basit bir şekilde elde edebileceği özel projelerden sadece bir tanesi.

Aynı şekilde sizlere benzer yapıma sahip olan kottan kırlent yapımdan da bahsetmek istiyoruz. Çünkü kullanılan malzemeler ve işlemler genel olarak benzerlik gösteriyor.

kot pantolondan çanta yapım aşamaları

Yukarıda gördüğünüz gibi oldukça benzer bir şekilde yapılan bu işlem, spor bir konsept için harika sonuçları almanızı sağlayacaktır. Ayrıca sitemizde sizler için hazırladığımı harika ve özel kottan geri dönüşüm projelerimizi bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı