Kot Kumaştan Yuvarlak Kase Yapımı

Kot Kumaştan Kase
Kot Kumaştan Kase

Eskimiş ve giymediğiniz kot kumaşları farklı şekillerde değerlendirmek aklınıza geliyor, ancak ne yapabileceğinizi bilmiyorsanız; bize kulak verin! Kullanmadığınız kot pantolonlarınızı başka birine vermeden önce farklı ve sıra dışı bir kase yapımında kullanmaya ne dersiniz? Hazırladığınız bu kaseyi; şekerlik olarak kullanabileceğiniz gibi bozuk paralarınızı biriktirebileceğiniz ya da takılarınızı koyabileceğiniz bir dekorasyon ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Değişik fikirlere açıksanız ve kimsede olmayan şeyler denemeyi seviyorsanız; kot kumaştan kase yapımı fikri tam da size göre! Artık eski pantolonlarınızı da değerlendirebilecek; emeğinizi verdiğiniz kaseleri dilerseniz arkadaşlarınıza bile hediye edebileceksiniz. Peki, kot kumaştan yuvarlak kaseyi nasıl yapabilirsiniz? İşte yapımı oldukça basit kot kumaştan kase yapımı detayları:

Malzemeler: 1 adet yuvarlak kase (Kalıba şekil vermek için), Makas, Yapıştırıcı, Kot Kumaş.

Yapılışı: İnce kot kumaş parçalarını kasenizin hem iç hem de dış kısmını kapsayacak şekilde makas yardımı ile kesmeniz gerekiyor. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Kot kumaşın boyuna karar vermek, kase yapımında yeterli olabilir. Dilerseniz kot kumaşın kestiğiniz her bir parçasını farklı kalınlıklarda da ayarlayabilir ve farklı bir kase tasarımı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik yapıştırıcı yardımı ile kumaş kasenin dış ve iç kısmını boncuklar ile de süsleyebilirsiniz. Kot kasenizin yan yüzeylerinde kullanacağınız farklı şekillerdeki boncukların kasenize ayrı bir hava katacağından şüpheniz olmasın.

Öncelikle kaseyi tamamen kapsayacak şekilde kot kumaş parçasının kase yardımı ile kalıbını çıkarmalısınız. Ardından kaseyi saran kot kumaşa yaklaşık olarak 2 cm kalınlığında kestiğiniz kot pantolon kumaş parçalarını (yuvarlak kasenin iç ve dış kısmını kapsayacak şekilde kaseyi ters çevirerek) kalıp kumaşa yapıştırmanız gerekiyor.( Kase, kalıp olarak kullanılacak) Kot kumaşların başlangıç kısmının kasenin iç kısmında kalmasına özen göstermelisiniz. Yani kumaş parçalarını kaseye yerleştirmeye kâsenin iç kısmından başlamalısınız. Dilerseniz 2 cm kalınlığındaki kot kumaşları, farklı kot renklerinde de hazırlayarak; renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Son olarak kot kumaş parçalarının tüm kaseyi kapattığından ve herhangi bir cam görüntüsü kalmadığından emin olmalısınız. Kase yapımını tamamladığınızda hazırladığınız bu ürüne kendiniz bile hayran kalacaksınız!

Yuvarlak kase dışında kare kase yapımında da yukarıda anlattığımız tekniği kullanarak, birden çok kase hazırlayabilir ve hepsini farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Kot kumaşları bir de bu şekilde değerlendirmeyi deneyebilir; kase ihtiyacınızı da bu şekilde karşılayabilirsiniz.

Kot Kumaştan Yuvarlak Kase
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı