Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Modeli

Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Modeli
Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Modeli

Değişik modelleri türettikçe, modellere de isim vermek zorlaşıyor. Bir modeli tam olarak tanımlayan isimler bulmak ise gerçekten büyük başarı. Bu harika desen seçeneğimizi de çiçekli tığ oyası modeli olarak adlandırabiliriz. Yapımı da oldukça kolay olan model, değişik renkler ile düz renk yemenilere şıklık katacak türden.

Tığ İşi Köprü Altı Ve Üstü Çiçek Oya Modeli Yapılışı

Tığ bastı şeklinde oya yapacağınız yazmayı kıvırın. Çiçek temalarında alt bölüm yeşil tonlarında olması daha güzel sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Örneği
Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Örneği

İpinizi tığ battı bölümüne sabitleyin. 4 zincir çekin, başına alıp, aynı yere alınan ilmeklerin hepsini çekin. Bir yuva yapın.

5 adet zincir çekin, başına 1 alın ve ilk yuvanın içinden hepsini birden çekin.

Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Yapımı
Köprü Altı ve Üstü Çiçek Tığ Oyası Yapımı

Yeniden 5 adet zincir ve başına alın, son yaptığınızdan ipi çekin. Hepsini birden kapatın. Bu şekilde köprünün bacaklarını yapmış oluyorsunuz.

Tüm köprü altı üstü çiçek modeli bu ana tema üzerine kuruluyor. Daha sonra işlemleri renkli ip ile çiçekler yaparak bitiriyoruz.

Köprü Altı Ve Üstü Çiçek Modeli Videosu

Modelin detaylarını videoda da izleyebilirsiniz. En ince detaylara kadar adımlar halinde işlemleri izleyebilirsiniz. Değişik bir şekilde yapılan farklı çiçekli tığ oyası sizlerin de beğeni kazanacağı bir model. Bu şekilde çok özel yazmalar oyalayabilirsiniz. Yapımı da oldukça pratik olduğu için sıkılmadan uygulayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/HqzrqDlhpEY (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı