Ana Sayfa Geri Dönüşüm Konserve Kutusuyla Şamdan Yapmak

Konserve Kutusuyla Şamdan Yapmak

Konserve Kutusuyla Şamdan
Konserve Kutusuyla Şamdan

Sizlere geri dönüşüm projelerim arasında en beğeni duyduklarımdan olan konserve kutularıyla şamdan yapmak adlı çalışmamı sunmak istedim. Gayet kolay olan kolayınıza gelecek konserve kutulu şamdanı beğeneceğiniz umuyorum.

Aslında gayet basit olduğunu kendinizi bunu yapmaya verince fark edeceğiniz bir projedir de diyebilirim. Evdeki konserve kutularını değerlendirmek konusundaki bu şahane çalışma sayesinde genelde evde atıl halde bulunan konserve kutusundan şık şamdanlar yapacağız.

Evimizdeki yer alan konserve kutuları artık çöpe gitmeyecek güzel bir geri dönüşüm projesiyle şamdana dönüşecektir. O halde vakit kaybetmeden hemen sizlere bu şahane şamdan çalışmasını anlatmak isterim. Öncelikli işlemlerimiz arasında konsere kutularını temizlemek gelecektir.

Etrafı renkli olan kağıtlarla temizlenmiş haldeki bu konserve kutularını sarıyor yani kaplıyoruz. Çalışma esnasında eğer kağıtlara zarar verecek şeklinde düşünürseniz kağıtları daha sonrada delebilirsiniz. Zarar vermeyecek derseniz de konserve kutularını bir delik barındıracak şekilde içlerinden ip geçmesi için deliniz.

İpi geçirince asma konusundaki aparatla hazırlamaya devam ediniz. Sonrasında ise son işlem olarak ister askıya isterseniz de bir çubuğa bu ipleri bağlamak usulüyle şamdanı oluşturmuş oluyorsunuz. Kesinlikle yapımı gayet basit olan bu çalışmayı seveceğiniz umuyorum.

En son işlemlerde ise iç kızma yani bu şamdanların içlerine mumları yerleştirip resimdeki gibi ışıkları kapatarak güzel romantik anlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu çalışma romantizmle beraber güzel de bir ev dekoru oluşturacak evinizi güzel gösterecek dekorlar elde edeceksiniz. Mum yerinde isterseniz de led ışıklardan kullanabilirsiniz.

konserve-kutusuyla-samdan-yapmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here