Konserve Kutusundan Kuş Yemliği Yapımı

konserve kutusundan kuş yemliği
konserve kutusundan kuş yemliği

Basit uğraşlar bularak boşa geçen zamanınızı hem değerlendirmek hem de doğada yaşayan hayvanlara bir yararım olsun istiyorsanız bu video tam size göre. Evet konserve kutusundan kuş yemliği nasıl yapılır videosu ile sizlere fazla masraf yapmadan çok da malzeme harcamadan bu işi nasıl başarabileceğinizi anlatmak istedik. Böylelikle çevrenizde yaşamanı sürdüren belkide farkında olmadığımız bu sevimli minik kuşlar için yararlı birşeyler yapmış olacağız.

Yemlik yapımı için malzemelerimiz oldukça basit materyallerden oluşuyor. Bir adet metal konserve kutusu, bir gönye, keçeli  kalem, konserve açacağı, sac makası, kargaburun ya da pense, matkap, bir adet tahta çubuk, paraşüt ipi (normal dayanıklı olduğunuza inandığınız bir ip de olabilir). Tüm malzemelerimizi saydıktan sonra konserve kutusundan kuş yemliği yapımı nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

İletkimizle konserve kutusunun alt ve üst kapaklarının merkezi belirlemek için keçeli kalemimizle düz bir çizgi çizelim. Sonra konserve açacağı ile konserve kapağını  çizdiğimiz çizgiye göre yarısını açmaya başlayalım. Aynı işlemi diğer taraf için de uygulayalım. Ama üst ve alt kapakların aynı yarım dilimlerini açmaya dikkat edelim. Kestiğimiz kapak kısımlarını hafifçe dışarı eğerek keskin taraflarını  sac makası ile kesip içeri doğru bükelim. Boşta kalan gövde kısımlarını da kargaburun kullanarak düzleştirmeye çalışalım. Bu işi her iki taraf için de uygulayalım. Matkabımızda yarı açık olan herhangi bir tarafın kapak kısmına bir delik açıp sopamızı geçirelim. Kutunun gövde kısmına videoda görüldüğü gibi yanyana iki delik açıp ipimizi bağlayalım. Evet yemliğimiz hazır durumda. Artık içine yem koyup konserve kutusundan kuş yemliği için mükemmel bir yer aramaya başlayabiliriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı