Kolay Zincir Şal Yapımı

zincir şal yapımı
zincir şal yapımı

Kış artık kapıya dayandı ve örgü işlerine artık daha ağırlık verip bu kışı da ördüklerimizle sıcacık geçirmek istiyoruz. Bunun haricinde ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen hanımlar da her zaman yeni örgü modelleri arayışı içindeler. Kolay yapılan örgü işleri de örgü işlerine yeni adım atanların ya da fazla zamanı olmayan hanımların tercihi olmakta. Bu seferki örgü işi de bunu kapsamakta. Yalnızca zincir çekmeyi bilenlerin bile yapabileceği bir tığ işi şal modelinin yapımının anlatıldığı videoyu sizler için paylaşıyorum.

Bu videoda önceden de belirttiğim gibi zincir çekebilmeniz ve sık iğneyi biliyor olmanız yeterlidir. Bu şalı ister boyunluk olarak isterseniz de biraz daha büyük örerek normal şal olarak da kullanabilirsiniz. Boyunluk olarak örmek isterseniz 1 yumak, büyük şal örmek isterseniz de 2 yumak yeterli olacaktır.

Kolay zincir şal yapımı
Kolay zincir şal yapımı

Kolay şal yapımı için 5 numara tığ ve tığa uygun ip kullanılmıştır. Tığ işi şal yapımına ortadan başlanmıştır. Sadece ortada 5 zincir kullanıldığını da ayrıca belirtmek isterim. Onun haricinde tüm şal boyunca kulaklar için 15 zincir, aralar için de 7 zincir çekilmiştir. Tığ işine yeni başlayanların bile zorlanmadan yapabilecekleri bu tığ işi şal yapımı ile ilgili videoyu aşağıda paylaşıyorum. Yapacak olanlara şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Kolay Zincir Şal Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı