Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kolay Yoldan İğne Oyası Motifi Yapımı

Kolay Yoldan İğne Oyası Motifi Yapımı

iğne oyası motif
iğne oyası motif

İğne oyası oldukça emek isteyen bir uygulamadır. İğne ile ipliklere şekil vermek oldukça zorlayıcı olabilir. Ancak tığ ile kolay iğne oyası motifi yapmak mümkündür. Tığ, iplik ve cetvel şeklinde bir aparat yardımıyla kolay iğne oyası motifi yapabilirsiniz. Yaptığınız iğne oyası motifleri oldukça şık ve zarif olur. Dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Öncelikle ipliğimizi zincir yapımında olduğu gibi yuvarlıyoruz. Ancak bu halka aparatımıza girecek şekilde büyük oluyor. Tığımızı haklanın içerisinden geçiriyoruz ve bir ilmek alıyoruz. Aldığımız ilmeği zincirimizin içinden geçirerek 1 adet zincir çekiyoruz. İlmeğimizi uzatarak aparatımızın içerisine geçiriyoruz. Yapmak istediğiniz motifin büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre aparatınızın boyutunu belirleyebilirsiniz. Aparatımızı geçirdikten sonra halkanın içinden bir ilmek alıyoruz ve sık iğne yapıyoruz. Yanı dolamadan batıyoruz ve tek seferde çekiyoruz.

İlmeğimizi uzatıyoruz ve aparatımızın üzerine geçiriyoruz. Bu işlemi toplamda aparat üzerinde 35 tane ilmek olana kadar yapıyoruz. Ardından ilmeklerimizi aparattan çıkarıyoruz. 1. halka içerisinden 1 ilmek alıyoruz ve sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer zincire geçiyoruz. Tüm ilmeklerimiz bitene ve birbiriyle birleşene kadar bu işlemi yapıyoruz. Kolay iğne oyası motifi yapımını bu şekilde tamamlıyoruz. Başlangıç ve bitiş halkasını birleştirdikten sonra orta kısımda kalan ipimizi çekiyoruz ve motifimizi sıklaştırıyoruz. İğne oyası motifimizi eğer daha küçük ebatlarda yapmak istersek, aparatımızın ebadını küçültüyoruz. Motifimiz küçük olduğu için 35 ilmek yerine daha az sayıda ilmek geçiriyoruz. Çünkü küçük motiflerde sık ilmek üst üste olmasını sağlar.

Son derece şık bir iğne oyası modeli ortaya çıkıyor. Motifleri birleştirerek çok hoş uygulamalar yapabilirsiniz. Kolay iğne oyası motifi görünüş olarak oldukça hoş olur. Yapım esnasında aparat kullanımı esnasında zorlanılabilir. Ancak alıştıktan sonra rahatlıkla örme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

iğne oyası motifi yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here