Ana Sayfa Örgü Videoları Kolay Yelek ve Hırka Örgü Modeli Yapılışı

Kolay Yelek ve Hırka Örgü Modeli Yapılışı

Kolay Yelek ve Hırka Örgü Modeli
Kolay Yelek ve Hırka Örgü Modeli

Gerek hırkalarınızda gerekse yeleklerinizde uygulayabileceğiniz bir kolay örgü modeli ve yapılışını sunacağız. Kabarcıklı ve pütürlü bir dokusu bulunan bu yelek ve hırka modeli ile kısa sürede harika işler çıkaracaksınız.

Bu tür kolay örgü örnekleri ile de güzel yelek ve hırkalar örebilirsiniz. Buna benzer örnekleri ve yapılışlarını sitemizde oldukça paylaşmıştık. Yine bu örnek kadar kolay olan 3 ilmekli kolay örgü modeli de incelenip onunla da güzel örgüler örülebilir.

Örnek şişle örülen bir modeldir. Şişle örülen kolay yelek ve hırka örgü modeli 4 ilmek ve katları şeklinde kurulmaktadır. Anlatımda 1 ilmek de kenar ilmeği olacak şekilde 21 ilmek atılmıştır.

Yelek ve Hırkalar İçin Kolay Örgü Modeli Anlatımı

İlk sırada ilk ilmek örmeden alınmıştır. Devamında gelen ilmekler 3 ters, 1 düz şeklinde örülmüşlerdir.

İkinci sırada tersler ters olarak örülmüştür. Düzlerde ise 3 düz ilmekten ilki normal örülmüş, ikinci atlanıp üçüncü düzden 1 düz ilmek edinilmiş ve atlanan ikinci düz ile birlikte örülmüştür.

Kolay Yelek ve Hırka Örgü Örneği
Kolay Yelek ve Hırka Örgü Örneği

Üçüncü sırada düz ilmekler düz ve hemen yanına da bir tane ters örülmüştür. Devamındaki üç ilmeğin arkadan içine girilerek ikinci ilmek ters, atlanılan ilmek de örülmüş ve üç ilmek şişten çıkarılmıştır.

Sonraki sıralarda üçüncü sıranın tekrarı gibidir. Düz ve ters yüzde düz ve ters ilmekler olduğu gibi örülmüştür. Diğer 3 ilmekte üçüncü sırada anlatıldığı gibi örülerek istenilen uzunluğa kadar bu şekilde tekrarlanmalıdır.

Görüldüğü üzere bu örgü deseni de yapımı kolay çocuk ve bebek örgü modeli gibi oldukça basit üreyen bir modeldir.

Kaynak: https://youtu.be/HR8IWoVGqs8 (canselin örgü dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here