Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kolay Yapımlı Gösterişli İğne Oyası Modeli

Kolay Yapımlı Gösterişli İğne Oyası Modeli

Kolay Yapımlı Gösterişli İğne Oyası Modeli
Kolay Yapımlı Gösterişli İğne Oyası Modeli

Altı sıralı bir şekilde ilerleyen ve üstü farklı renklerde tek tek işlenen yeni bir gösterişli iğne oyası modeli ve anlatımını paylaşacağız. Yapımı da bir o kadar basit bir iğne oyası örneği aktaracağız. Toplamda 3 sıradan oluşan bu iğne oyası yazma kenarı modelini kolay yapımı ile çok hızlı bir şekilde tamamlayacaksınız.

İlk iki sıra yeşil renkte oya ipi ile fildişi ve maydanoz yapılarak gidilirken, üst tarafta bu maydanozların üzerine köprü üzeri pırpırlar çalışılmıştır. Özetle bu modeli çıtı pıtı iğne oyası modelleri içerisine de bu görünümü itibari rahatlıkla dahil edebiliriz.

Kolay Yapımlı Gösterişli İğne Oyası Örneği
Kolay Yapımlı Gösterişli İğne Oyası Örneği

Yapımı Basit Ama Bir O Kadar Gösterişli İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Yazma kenarının ilk önce zürafası gidilir. Ardından üzerine 1 sıra fildişi yapılır. Fildişi sırası tamamlandıktan sonra onunda üstüne 1 sıra maydanoz çalışılır. Bu iki sıranın tamamı yeşil renkle işlenir. Her iki sırada da diğerine başlamadan önce ip kırılır.

Gösterişli yeni iğne oyası örneği son sırasında bir altta çalışılan maydanozlardan birer atlayıp diğer ikisine bir iki katlı köprü yapılır. Köprü üzerine 1 düğüm atılıp 1 pırpır yapılarak çalışma gerçekleştirilir. Bu şekilde arada düğüm atılarak 7 tane pırpır çalışılır.

Kaynak: https://youtu.be/jz6LHPq9HPg (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here