Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kolay ve Güzel Küçük Çiçekli Yeni Şiş Oyası

Kolay ve Güzel Küçük Çiçekli Yeni Şiş Oyası

Minik Çiçekli Şiş Oyası
Minik Çiçekli Şiş Oyası

Özellikle çiçekli tülbentlerinizde çok güzel duracak bir oya modelidir. Şiş yarımı ile yapılmaktadır. Şişle elde edilen ilmeklerin üzerine belli aralıklarla minik renkli çiçek motifleri iliştirilmiştir. Basit ama güzel oya örnekleri arayanlar için ideal bir modeldir.

Modelin örnek anlatımında Altın Başak marka oya ipleri kullanılmıştır. Pembenin renk kodu 465, yeşil rengin kodu 460. Sarı için ise bir kod verilememiştir. Yeşil ip oyanın zeminini oluşturacak kısım için kullanılırken diğer renkler küçük çiçek motifleri için kullanılmıştır.

İplerin haricinde bu bir şiş oyası olduğu için 3 numara da şişe ihtiyaç duyulmuştur.

Küçük Çiçekli Şiş Oyası
Küçük Çiçekli Şiş Oyası

Minik Çiçekli Şiş Oyası Örneği Nasıl Yapılır?

Hem kolay hem de çıtı pıtı bir oya modelidir. Şişle kurulmakta ve sonrasında da üzerine renkli çiçek motifleri eklenmektedir.

Yeşil renkle tığ batısı gidilerek oya modelinin kurulumuna başlanmıştır.

Daha sonra 1 sık iğne ve ardından 6 zincir çekilmiştir. Altıncı zincirden sonra ilmek uzatılıp şiş üzerine alınmıştır. Ardından da beşinci zincire girilip 5 zincir çekilmiştir. Sonra bu 5 zincir hemen yandaki tığ batısına 1 sık iğne ile kapatılmıştır. İlk sıra bu işlemlerin tekrarı ile yapılmıştır.

Küçük Çiçekli Yeni Şiş Oyası
Küçük Çiçekli Yeni Şiş Oyası

Sonraki sırada belli aralıklarla minik çiçek motiflerinin yapımına geçilmiştir. Bu anlatımda 7 ara verilmiştir. Her bir çiçek motifi yan yana iki adet uzun ilmeğe kurulmuştur. Her bir çiçek için de 6 tane 5 zincirli kirpik çalışılmıştır.

Detayları ile birlikte nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımını inceleyiniz.

Kaynak: https://youtu.be/0G4hRlK6tdA (Şeydanın El İşleri)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here