Oya Dantel Videoları

Kolay ve Gösterişli Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası

Gösterişli Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası
Gösterişli Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası

Sizlere gösterişli ve yapımı kolay çıtı pıtı iğne oyası örneğinin yapılışını paylaşacağım. Oldukça göz alıcı bir motife sahip olan bu yeni modeli yazmalarınızda hemen görmek isteyenleri duyar gibiyim. İki çiçekli, yapraklı ve renkli bu yeni iğne oyası modeli gerçekten çok ihtişamlı duruyor değil mi?

“Ayşenin İğne Oyaları” youtube kanalının bir modeli olan bu iğne oyası yeşil, kırmızı, beyaz ve mavi renkte iplerle işlenmiştir. İğne oyası örneğinin yaprağı bir sinek kanadından oluşmuştur. İki dal ve ucuna da tepesi pırpırlardan oluşan ortası halkalı iki çiçek motifi iliştirilmiştir.

Gösterişli Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Yapılışı

Yazmanın tığ batısı işlendikten sonra verilecek ara için iki adet fildişi ve sonrasında birkaç adet zürafa yapılmıştır.

Kolay Çıtı Pıtı İğne Oyası
Kolay Çıtı Pıtı İğne Oyası

Sonrasında büyük bir yuva oluşturularak üzerine büyük bir sinek kanadı ile yeni çıtı pıtı iğne oyası modelinin yaprağı işlenmiştir. Aynı yuvaya ayrıca çiçekleri eklemek için iki adet uzun pırpır yapılmıştır.

Ardından bu pırpırların her birine birer adet çiçek motifi çalışılmıştır. Çiçek motifleri iki renkli olarak yapılmış olup birbiri içine geçen iki halka şeklinde tasarlanmıştır. İlk halka için iki kat pırpır yapılmış ve içine sığacak şekilde sık iğne doldurulmuştur. İkinci halka için ilkini içine alacak şekilde iki büyük pırpır yapılıp içine yine sık iğneler yapılmıştır. Tepesine de 5 adet uzun pırpır yapılarak çiçek motifi bitirilmiştir.

Kolay Çıtı Pıtı İğne Oyası Videolu Anlatımı

Gösterişli ama yapılışı basit olan yeni çıtı pıtı iğne oyası örneğinin bir de anlatımlı videosu bulunmaktadır. Videoyu aşağıda paylaşıp oyayı işleyecek olanlar için şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Kaynak: https://youtu.be/C9FRKzY-bc0 (Ayşenin İğne Oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı