Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek İğne Oyası Yapımı

Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek Oyası Yapımı
Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek Oyası Yapımı

Kolay ve gösterişli oyalar arıyorsanız bu oyanın modelini çok beğeneceksiniz. Bu yeni çiçek iğne oyası gerçekten çok gösterişli bir oyadır ve yazmanıza çok yakışacaktır. Dilerseniz diğer gösterişli oya modelleri konuma da bakabilir beğendiğiniz oyayı sizler de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kolay iğne oya modelleri özellikle iğne oyasına yeni başlayan ya da başlamayı düşünenler için idealdir. Zürafa ve pimpirik yapmak iğne oyasının en kolay tekniklerinden biridir. Bu iki tekniği öğrenip bile gösterişli oyalar oluşturabilmeniz mümkündür. O yüzden bu video anlatımlı iğne oyası çiçek modeli başlangıç aşamasındakiler için biçilmez kaftandır.

Örneğimiz Altınbaşak 50 numara oya ipi örülmüş bir iğne oyasıdır. Videoda 5-6 farklı ip kullanılmıştır. Sizler yazmanızın rengine uyan başka renk iplerle de güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeni Çiçek Oyası Yapımı

Yapımı kolay ve gösterişli bu oya örneğine ilk baktığımızda tığ batısı hariç toplamda 3 sıradan oluştuğunu görebiliyoruz. İlk sıra zürafalarla yuva oluşturularak tığ batısının üzerinde oluşturulmuştur. İkinci sırada ise bir büyük bir de yanına pırpırlarla küçük yaprak örülmüştür. Yapraklar 7 zürafada bir örülerek ikinci sıra tamamlanmıştır. Üçüncü sırada ise diğer renk ip ile ortası boş 5 yapraklı bir çiçek işlenmiştir. Çiçeğin taç yaprakları için ilke önce pırpırlar örülmüş ve sonrasında ise bu pırpırlar birlikte toplanıp sabitlenerek yaprak haline getirilmişlerdir.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı