Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek İğne Oyası Yapımı

Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek İğne Oyası Yapımı

Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek Oyası Yapımı
Kolay ve Gösterişli Yeni Çiçek Oyası Yapımı

Kolay ve gösterişli oyalar arıyorsanız bu oyanın modelini çok beğeneceksiniz. Bu yeni çiçek iğne oyası gerçekten çok gösterişli bir oyadır ve yazmanıza çok yakışacaktır. Dilerseniz diğer gösterişli oya modelleri konuma da bakabilir beğendiğiniz oyayı sizler de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kolay iğne oya modelleri özellikle iğne oyasına yeni başlayan ya da başlamayı düşünenler için idealdir. Zürafa ve pimpirik yapmak iğne oyasının en kolay tekniklerinden biridir. Bu iki tekniği öğrenip bile gösterişli oyalar oluşturabilmeniz mümkündür. O yüzden bu video anlatımlı iğne oyası çiçek modeli başlangıç aşamasındakiler için biçilmez kaftandır.

Örneğimiz Altınbaşak 50 numara oya ipi örülmüş bir iğne oyasıdır. Videoda 5-6 farklı ip kullanılmıştır. Sizler yazmanızın rengine uyan başka renk iplerle de güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeni Çiçek Oyası Yapımı

Yapımı kolay ve gösterişli bu oya örneğine ilk baktığımızda tığ batısı hariç toplamda 3 sıradan oluştuğunu görebiliyoruz. İlk sıra zürafalarla yuva oluşturularak tığ batısının üzerinde oluşturulmuştur. İkinci sırada ise bir büyük bir de yanına pırpırlarla küçük yaprak örülmüştür. Yapraklar 7 zürafada bir örülerek ikinci sıra tamamlanmıştır. Üçüncü sırada ise diğer renk ip ile ortası boş 5 yapraklı bir çiçek işlenmiştir. Çiçeğin taç yaprakları için ilke önce pırpırlar örülmüş ve sonrasında ise bu pırpırlar birlikte toplanıp sabitlenerek yaprak haline getirilmişlerdir.

Yapılış Videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here