Ana Sayfa Örgü Videoları Kolay Tığ Panço Elbise Yapımı

Kolay Tığ Panço Elbise Yapımı

Kolay Tığ Panço Elbise Modeli
Kolay Tığ Panço Elbise Modeli

Bebeğinizi bu soğuk kış günlerinde hem sıcacık tutacak hem de farklı ve güzel gösterecek bir tığ işi panço elbise yapabilirsiniz.

Anlatımını videosu ile birlikte vereceğimiz bu elbise örneği kız bebekler ve çocuklar içindir. 6-12 ay kız bebekler ve 2-3 yaş kız çocuklar için nasıl örebileceğinizi gösterir detaylar videosunda verilmiştir.

Örgü Bebek Panço Anlatımlı Yapımı

Bu pançoyu ördüğünüzde çocuklarınız buna çok bayılacaktır. Rengarenk görüntüsü ve modeli ile çocuklar için farklı bir tığ işi elbise örnekleri arayanlar için iyi bir alternatif olacaktır.

Aşağıda sunacağımız videolu anlatımında sıfırdan bu panço bebek elbisesini yapmak için gerekli talimatları bulacaksınız.

Kolay Tığ Panço Elbise Örneği
Kolay Tığ Panço Elbise Örneği

Bu elbise pançoyu örmek için 3 farklı renkte yün kullanılmıştır. 15o gr ağırlığında yün iplikler tercih edilmiştir. Kullanılan tığ numaraları 11 ve 12’dir.

Yapımı da oldukça kolaydır. İlk örülecek beden uygun şekilde zincir çekilerek başlanmaktadır. Sonrasında üçlü tırabzan grupları ile elbise “V” şeklinde örülerek tamamlanmıştır. Etek uçlarına püsküller yapılmıştır. Ayrıca yine tığla katlı bir çiçek motifi örülüp elbisesinin ön tarafına süs amaçlı dikilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/u_pfV6cB7So (Knitting Crochet by Sanju)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here