Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kolay Tığ Oyası Modeli

Kolay Tığ Oyası Modeli

Kolay Tığ Oyası Modeli
Kolay Tığ Oyası Modeli

Öyle kolay oya örnekleri var ki yapması hem zevkli hem de kolay olmalarına rağmen çok güzeller. İşte bu kategoriye giren bir diğer yeni oya örnekleri içerisine bu oyayı da katabiliriz. Uzun pimpiriklerden oluşan yaprakları olan bu yeni yazma modeli yapılışı basit olmasına rağmen çeyizlik oya modeli olarak da değerlendirilebilir.

Önden bir incelersek bu yeni model tığ oyasının iki sıradan meydana geldiğini görüyoruz. İlk sıra ara belirlemek ve yapraklara zemin motifi oluşturmuştur. İkinci sırada ise 3 adet uzun pimpiriklerden oluşan yapraklar işlenmiştir. Sonuçta ortaya güzel bir kenar oya örneği çıkarılmıştır.

Buna benzer farklı kolay oya örnekleri ve yapılışlarını sitemde bulabilirsiniz. Bunlara bir örnek de sıralı kolay tığ oyası yapılışıdır. İncelemenizi tavsiye ederim.

Tığ İşi Kolay Oya Örneği Yapımı

İlk önce verilecek arayı belirlemek için örümcekli çubuk motifleri yapımı anlatılmıştır. Bu örnek oya anlatımında ara için 3 adet yapılmıştır. Ara verildikten sonra da tırabzanlarla 4 yapraklı bir çiçek çalışılmıştır. Çiçeğin ara geçişlerinde yine örümcek çekilmiştir.

Kolay Oya Örneği
Kolay Oya Örneği

İkinci sıraya geçildiğinde ise bir altta oluşturulan 4 yaprağın üzerine zemini tırabzanlardan üstü pimpiriklerden oluşan 3 adet yaprak çalışılmıştır. Her yaprak da bir renk değişimine gidilerek oldukça renkli bir oya modeli çıkarılmıştır.

Anlatımlı Kolay Oya Modeli Videosu

Yapımı kolay yeni model oyalar içerisinde belki de en güzel olan bu modelin anlatımlı videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Siz de yazma kenarlarınız için bu tığ oya örneğini tercih edebilir ve videosundan yapılışını öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/6R6A8zSuR64 (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here