Ana Sayfa Hobi Kolay Tığ İşi Modeli Yapımı

Kolay Tığ İşi Modeli Yapımı

Kolay Tığ İşi Modeli Yapımı
Kolay Tığ İşi Modeli Yapımı

Özel harika görüntüleri ile el emeklerimiz, ev işlerimizde en güzel şekilde yer alıyor. Etrafımızda zarif ve ideal birçok örnek görmek mümkün. Özellikle tığ işleri ile yapılabilecekler de oldukça fazla. Bu yazımızda size kolay tığ işi modeli yapımı konusunda yardımcı olacağız. Etkili ve farklı bir model şeklinde karşımıza çıkan bu hoş el emeği ile çanta, şal, yelek ya da örtüler yapabilirsiniz.

Zincir ve dolgudan oluşan modelimiz, farklı bir keyif ile hızlı şekilde üretebileceğiniz bir model. Dantel iplerinin farklı numaraları ve renkleri ile hazırlayabileceğiniz bu işlemde seçim size bağlı. Kolay tığ işi modeli yapımı iki sırada modelin çıkması ile sonuçlanıyor. İp ve tığınız hazır ise hem şemamızdan işlemi takip edebilir, hem de açıklamalı anlatımlarımız ile işlemlerinize devam edebilirsiniz.

İşlem sıramız şu şekilde; öncelikle yapacağınız şeyin büyüklüğüne uygun şekilde zincirinizi çekiyorsunuz. Sonrasında zincirin üzerine modelin ilk sırasını yapmaya başlayalım. İsterseniz daha sağlam bir zemin oluşturmak için iki sıra sık iğne yapabilir, modele sonrasında başlayabilirsiniz. Dönüşe 5 zincir çekerek başlıyorsunuz. Alt zeminde üçüncü zincir içine ikili tırabzan yapıyorsunuz. 3 zincir çekin ve aynı yere bir tırabzan yapın. Bu kez 1 zincir çekin, alttan 5 zincir sayın beşinci zincir içine 1 tane tırabzan yapın, 3 zincir çekin, yine altta ki aynı zincirin içine 1 tırabzan yapın. Bu sırayı bu şekilde devam edin. İkinci sırada 3 zincir ile dönün altta 3 zincir çektiğiniz yerlerin içine 7 tırabzan ile doldurun. Bitince hemen yana geçin ve aynı şekilde 7 tırabzan ile doldurun. Bu şekilde kolay tığ işi modeli yapımı bitmiş olacak. İki sırada model çıkar ve hızlı şekilde bu modeli sizler de örebilirsiniz.

Kolay Tığ İşi Modeli Yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here